jedzenie dla wcześniaków

Codziennie rano wyrusza specjalistyczny samochód, którego jednym zadaniem jest dostarczenie jedzenia dla wcześniaków do placówek medycznych. Placówek medycznych znajdujących się na terenie całego kraju. Jedzenie dla wcześniaków, jakie dostarczamy zapewnia prawidłowy rozwój organizmu wcześniaka. Należy zauważyć, że układ pokarmowy płodu dziecka jest ukształtowany około 20 tygodnia, lecz dopiero od 28–tego tygodnia jelita są gotowe do pracy. Dziecko, które urodziło się wcześniej nie posiada jeszcze dostatecznie ukształtowanego układu pokarmowego, dlatego nie może być karmione tak jak inne dzieci. Jedzenie dla wcześniaków jest bardzo ważne, ponieważ maleństwo, które przychodzi na świat przed czasem nie posiada jeszcze odruchu ssania. Problem pojawia się w momencie, gdy wcześniak urodził się przed 31 – 32 tygodniem ciąży. Takie dzieci karmione są dożylnie do czasu, gdy będą mogły pobierać pokarm od matki.
Wcześniak otrzymuje w ten sposób wodę oraz niezbędne składniki odżywcze, które są potrzebne do rozwoju organizmu. Odżywianie dożylne może trwać kilka dni lub tygodni. Oczywiście, gdy tylko jest to możliwe, dziecko jest karmione przez sondę, która jest wprowadzona przez usta lub nosek.

Odżywianie wcześniaków

transport jedzenia dla wcześniaków

Niedojrzały układ pokarmowy wcześniaka nie trawi pokarmu, dlatego jedynym sposobem na odżywienie jest podawanie płynów z elektrolitami i glukozą, dożylnie. Z czasem gdy wcześniak nabierze sił wprowadzane jest żywienie dojelitowe a później po wykształceniu odruchu ssania podawane jest mleko matki. Jedzenie dla wcześniaków musi być tak skomponowane, aby młody organizm mógł je przyswoić. Odżywianie wcześniaków w początkowej fazie jest sporym utrudnieniem dla młodych rodziców, dlatego jedzenie dla wcześniaków jest tak bardzo ważne. Transport jedzenia dla wcześniaków wykonujemy od wielu lat, dlatego też opracowaliśmy i stworzyliśmy odpowiednie opakowania, które pozwala nam na transport jedzenia drogą kolejową, lotniczą oraz poprzez transport drogowy. Codziennie dostarczamy jedzenie dla wcześniaków zaopatrując w ten sposób specjalistyczne placówki medyczne na terenie całego kraju. Opakowanie stworzone zostało tak, aby uniknąć uszkodzenia oraz dotarło na miejsce w bezpiecznej temperaturze. Biorąc pod uwagę rożne warunki występujące podczas transportu, opakowanie chroni wystarczająco zawartość nawet przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Jest bardzo ważne, ponieważ dziecko, które urodziło się wcześniej niż przewidywano jest delikatne i wrażliwe, dlatego pokarm musi być odpowiednio przechowywane i transportowane.

Transport jedzenia dla wcześniaków

transport jedzenia dla wcześniaka

Codziennie dostarczamy gotowe mieszanki, które są przeznaczone dla wcześniaków do specjalistycznych placówek znajdujących się w naszym kraju. Aby sprostać wymaganiom opracowaliśmy własne opakowania do transportu jedzenia dla wcześniaków, dzięki czemu mamy pewność, że zawartość dotrze na miejsce bez uszkodzeń. Transport jedzenia dla wcześniaków odbywa się w kontrolowanej temperaturze z wykorzystaniem materiału chłodzącego tak zwanych żelpaków. Oczywiście wszystko zależy od specyfikacji, ponieważ jedzenie dla wcześniaków jest różne. Niektóre zawierają specyficzne składniki odżywcze, które są dobierane w zależności od odporności dziecka oraz jego dnia narodzin. Tak specjalistyczne jedzenie dla wcześniaka może wymagać innej temperatury transportu, jakie musimy zapewnić. Każda przesyłka zawiera rejestrator temperatury, który gromadzi dane temperaturowe podczas transportu po to, aby mieć pewność, że transport przebiegał w odpowiednich warunkach.