transport mrożonego chlebaTransport mrożonego chleba jest codziennością. Codziennie dostarczane są porcje ciasta w stanie głębokiego zamrożenia do sieci handlowych, w których następuje wypiek chleba, bułek i innych smakowitości. Kupując świeży chleb lub bułeczki w sieciach handlowych mamy do czynienia z głęboko mrożonym ciastem, który dostarczany jest w porcjach do wypieku. Dopiero na miejscu, po rozmnożeniu ciasta następuje rozrost drożdży, które po zamrożeniu przebywają w stanie uśpienia. Ale nie tylko sieci handlowe, markety korzystają z pieczywa mrożonego. Coraz więcej naszych rodzimy piekarni eksportuje pieczywo w stanie głębokiego zamrożenia zdobywając rynek międzynarodowy. Firma OCS realizuje transport drogowy mrożonego chleba do Danii, Norwegii, Austrii i Niemiec. Oczywiście lista państw zwiększa się z roku na rok, ponieważ coraz więcej konsumentów zainteresowanych jest naszym chlebem, który posiada niepowtarzalne walory smakowe. Dział transportu w stanie głębokiego zamrożenia realizuje transport kęsów mrożonego pieczywa przestrzegając wszelkich wymagań sanitarnych oraz przepisów unijnych podczas załadunku i transportu do miejsca docelowego. Realizujemy zarówno transport paletowy mrożonego chleba lub w specjalistycznych opakowaniach

Pieczywo z ciasta głęboko mrożonego

transport zamrożonego ciastaMrożenie żywności w tym i chleba jest sprawdzonym i powszechnie stosowanym w naszych domach sposobem przechowywania mięsa, warzyw oraz ryb. Ze stanu głębokiego mrożenia korzystają również piekarnie, które dostarczają porcje mrożonego chleba lub bułek do mniejszych placówek, w których następuje wypiek. Proces głębokiego mrożenia pieczywa poprawia higienę, ponieważ w zamrożonym cieście nie jest możliwy rozwój drobnoustrojów. Mrożone surowe ciasto, które po rozmrożeniu i urośnięciu jest gotowe do wypieku zachowuje swoje walory smakowe oraz odżywcze przez długi czas. Pieczywo z ciasta mrożonego nie potrzebuje konserwantów do wydłużenia jego przydatności do spożycia. To stan głębokiego zamrożenia konserwuje ciasto, które później jest pieczone. Gotowe porcje zamrożonego ciasta mogą być długo przechowywane w chłodniach a później rozmrażane z dnia na dzień. Ciasto głęboko mrożone pomału podbija cały świat zdobywając swoich zwolenników jak i przeciwników.

Technologia zamrażania kęsów ciasta

transport mrożonego ciastaCoraz powszechniejsza technologia piekarska spowalniania lub wstrzymywania procesu fermentacji nosi nazwę „OWP” Technologia odroczonego wypieku wykorzystuje zjawisko niskich temperatur do spowolnienia procesu fermentacji lub jego całkowitego zatrzymania. Technologia zamrażania kęsów ciasta przed ostatecznym wypiekiem na czas określony zapotrzebowaniem umożliwia nie tylko przesunięcie wypieku w czasie, ale to, co jest najważniejsze pozwala na przeniesienie wypieku poza piekarnie nie tylko w danym kraju, ale również poza jej granicę. Zamrażanie kęsów ciasta zapewnia dodatkowe korzyści takie jak:

  • transport zamrożonego ciasta na znaczne odległości w temperaturze w temperaturze – 18°C
  • wypiek pieczywa w sklepie na oczach konsumenta.
  • długie przechowywanie dowolnego pieczywa w stanie głębokiego zamrożenia – 18°C

Podstawową zasadą w technologii odroczonego wypieku  „OWP”  jest jak najszybsze schłodzenie i przekroczenie temperatury poniżej -3°C a następnie dalszy spadek temperatury w której następuje  zamarzanie zawartej w pieczywie wody oraz ograniczenie i zaniknięcie przemian enzymatycznych, oksydacyjnych, mikrobiologicznych. Technologia zamrażania kęsów ciasta zdobywa coraz większe uznanie na rynku międzynarodowym, ponieważ wypiek ciasta nie jest ograniczony tylko do wypieku chleba przez piekarnie zlokalizowane na danym terenie.

Transport mrożonego ciasta w suchym lodzie

suchy lódFirma OCS realizuje również transport kęsów ciasta w suchym lodzie drogą lotniczą dla firm, które potrzebują szybkich dostaw zarówno w kraju jak i za granicą. Transport mrożonego ciasta w suchym lodzie realizowany jest w opakowaniach, które spełniają wytyczne dla transportu materiałów niebezpiecznych IATA. Opakowania do transportu ciasta w suchym lodzie muszą być wytrzymałe na zmiany ciśnienia, które panują podczas lotu oraz uszkodzenia mechaniczne. Każde uszkodzenie opakowania podczas lotu może przyczynić się do zwiększonej sublimacji suchego lody, który składa się z dwutlenku węgla. Wydobywający się z opakowania dwutlenek węgla może stanowić zagrożenie podczas lotu, dlatego opakowanie do transportu mrożonych kęsów ciasta musi być wytrzymałe. Suchy lód jest doskonałym chłodziwem, ponieważ jego temperatura wynosi – 78 °C. Należy jednak dokładnie obliczyć ile będzie potrzeba suchego lodu nie tylko podczas transportu lotniczego ale również później po przeładunku i dostarczeniu mrożonego ciasta na miejsce docelowe. Transport mrożonego ciasta w suchym lodzie drogą lotniczą jest prowadzony przez firmę OCS do 200 krajów na całym świecie.

Mrożone pieczywo w domu

mrożone pieczywoMrożone pieczywo jest obecne również w domu niemniej jednak w stanie gotowym czyli po upieczeniu. W domu można mrozić chleb oraz bułki w zamrażalniku. Niektórzy konsumenci nawet twierdzą że pieczywo mrożone jest nawet smaczniejsze. Mrożenie pieczywa nie jest trudne a co jest najważniejsze poprzez zamrożenie nie wyrzucamy nadmiaru pieczywa do kosza. Jeśli chcemy zamrozić chleb i bułki wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki czemu po rozmrożeniu pieczywa będziemy się cieszyć jego świeżością.

Pieczywo przeznaczone do zamrożenia musi być ostudzone, czyli gdy kupimy jeszcze gorący bochenek chleba musi on trochę poleżeć, aby ostudził się do temperatury pokojowej. Chleb można zamrozić w całości, ale można także wcześniej pokroić bochenek na kromki i po podzieleniu na porcje włożyć je do plastykowych woreczków i zamrozić. Pieczywo należy rozmrażać w temperaturze pokojowej dopiero później podpiekać kilka minut do uzyskania chrupiącej skórki.  Rozmrażania chleba lub bułek w kuchence mikrofalowej nie jest wskazane, ponieważ może być ono gumowate i niesmaczne. Bułki w temperaturze pokojowej rozmrażają się około trzydziestu minut, natomiast chleb potrzebuje nawet do czterech godzin.

Znajdź firmę OCS na mapie