transport-lotniczy-przesylek-farmaceutycznych

Transport przesyłek medycznych i farmaceutycznych, jaki realizujemy drogą lotniczą to około 40% zleceń dla branży opieki medycznej. 60% przesyłek jest transportowanych poprzez transport drogowy zarówno samochodami typu izoterma lub w opakowaniach, które pozwalają na transport w kontrolowanej temperaturze. Transport lotniczy przesyłek medycznych jest wykonywany pod presją czasu, kiedy trzeba jak najszybciej dotrzeć do punktu odbioru. 

Transport lotniczy przesyłek medycznych

Sporo już pisaliśmy na temat przesyłek farmaceutycznych, które są realizowane transportem drogowym. Najmniej poświęciliśmy czasu na lotnicze przesyłki farmaceutyczne, ale nie dla tego, że ich nie wykonujemy. Ależ owszem, co miesiąc firma OCS realizuje transport lotniczy przesyłek farmaceutycznych odbierając od firm farmaceutycznych lub punktów medycznych specjalne lub zwykłe przesyłki, które mają trafić jak najszybciej do nadawcy. Firma OCS nie ogranicza się tylko do przyjęcia przesyłki i nadania ich transportem lotniczym. Odbieramy przesyłki lotnicze z punktów medycznych. Załatwiamy wszelkie formalności celne i wysyłamy drogą lotniczą do miejsca przeznaczenia. Transport przesyłek farmaceutycznych drogą lotniczą obejmuje 200 krajów.

Transport lotniczy w kontrolowanej temperaturze

Utrzymywanie określonego zakresu temperatury w procesie wysyłki przesyłek medycznych jak i farmaceutycznych jest niezbędne dla zachowania odpowiedniej ich jakości. Realizując od wielu lat transport lotniczy w kontrolowanej temperaturze można mieć pewność wysokiej, jakości obsługi. Firma OCS oferuje szeroką gamę rozwiązań, obejmującą wysyłkę produktów schłodzonych lub zamrożonych. Rozwiązania są dostosowane do transportu przesyłek medycznych w bezpiecznym środowisku, z regulacją temperatury i kontrolą łańcucha chłodniczego. Nasze rozwiązania dla firm medycznych i farmaceutycznych z zakresu łańcucha dostaw pomagają dotrzeć do sektora ochrony zdrowia na całym świecie. Zdajemy sobie sprawę, że w branży opieki medycznej liczy się nie tylko szybkość dostawy a nade wszystko terminowość i bezpieczeństwo przesyłanej zawartości. Transport lotniczy w kontrolowanej temperaturze jest zadaniem odpowiedzialnym, dlatego też gwarantujemy odpowiednie opakowania do transportu, które sprawdzają się w każdych warunkach. Zabezpieczają również zawartość w momencie opóźnień i utrzymują kontrolowaną temperaturę do 190 godzin.

Opakowania do transportu lotniczego w kontrolowanej temperaturze

Mając codziennie do czynienia z produktami medycznymi oraz farmaceutycznymi wiemy, że kontrola temperatury jest istotna na każdym etapie transportu. Opakowania do transportu lotniczego w kontrolowanej temperaturze którymi dysponujemy to pojemniki izotermiczne, które są w stanie zapewnić temperaturę 2°C do 8°C w trakcie całego transportu. Transport lotniczy leków w opakowaniach odbywa się z wykorzystaniem wkładów chłodzących lub suchego lodu. Opakowania izotermiczne wykonane są ze styropianu o różnej grubości ścianek, które dobierane są w zależności od temperatury, jaką muszą zapewnić oraz czasu transportu. Aby upewnić się czy opakowanie izotermiczne spełni swoje zadanie przez określony czas należy dokonać jego walidacji. Dzięki walidacji można wybrać odpowiedni rodzaj opakowania do transportu farmaceutycznego lub przesyłek medycznych oraz można dokładnie określić ile wkładów chłodzących należy użyć. Realizujemy również transport lotniczy w kontenerach, które są przystosowane do transportu medycznego.