Transport lotniczy kosmetyków odbywa się nie tylko w jedną stronę, czyli do Polski. Polskie kosmetyki (produkowane w Polsce) trafiają do130 krajów na całym świecie. Nie tylko do krajów wspólnoty Unii Europejskiej a jedna trzecia preparatów kosmetycznych wyprodukowana w Polsce trafia na eksport poprzez transport lotniczy.

transport-lotniczy-kosmetykow

Firma OCS uczestniczy również w transporcie kosmetyków wyprodukowanych w Polsce wyręczając w ten sposób duże i średnie firmy produkcyjne. Transport kosmetyków odbywa się w kontrolowanej temperaturze. Z pewnością będzie dla wielu z was zaskoczeniem, ale nasz kraj posiada ponad dziewięćdziesiąt dużych i średnich zakładów produkcyjnych w tym również ponad 300 małych firm, które zajmują się produkcją kosmetyków. Większa część kosmetyków trafia na eksport poprzez transport drogowy lub kolejowy. Nasze rodzime firmy kosmetyczne radzą sobie wyśmienicie z konkurencją, ponieważ Polska posiada odpowiednie zaplecze w postaci kilkuset laboratoriów. Firm badawczych, chemicznych a nawet biotechnologicznych. Oprócz tego w naszym kraju znajdują się firmy produkujące odpowiednie opakowania, które są znane na światowym rynku. Jak widać nasz kraj posiada odpowiedni potencjał dla rozwoju firm kosmetycznych, dlatego polskie produkty można znaleźć w każdym niemal zakątku naszego globu. Aby rodzime kosmetyki były znane na światowym rynku należy zapewnić ich stałe dostawy zarówno poprzez transport lądowy jak i napowietrzny. Firma OCS właśnie się tym zajmuje.

transport-kosmetykow-droga-lotniczaNiektóre większe firmy zajmujące się produkcją kosmetyków posiadają swoje własne zaplecze transportowe niemniej jednak od wielu lat ten stan rzeczy całkowicie się zmienia. Wraz ze zmianami, jakie postępują w szybkim tempie, sprzedaży internetowej i wielu innych firmy produkcyjne częściej korzystają z firm zewnętrznych, które organizują dostawy kosmetyków a nawet organizują sieć dystrybucyjną. Korzystają również często z firm kurierskich, które zapewniają stałe dostawy kosmetyków bezpośrednio do konsumentów.

Transport kosmetyków drogą lotniczą

Transport lotniczy kosmetyków jest wybierany w monecie szybkiej reakcji na zapotrzebowanie, ale nie tylko. Zdarza się i to dosyć często, że mimo rozpoznania rynku pewna grupa kosmetyków zdobywa bardzo szybko popularność wśród konsumentów i aby natychmiast uzupełnić zapasy wybierany jest transport lotniczy. Jakby nie było poprzez transport lotniczy można bardzo szybko zareagować na potrzeby niemniej jednak transport taki musi spełniać odpowiednie kryteria. W większości przypadków musi się on odbywać w kontrolowanej temperaturze ze względu na swoją złożoność, skład chemiczny oraz trwałość. Niektóre kosmetyki, z racji zawartości chemicznej, czystości mikrobiologicznej wymagają odpowiednio zorganizowanego kanału dystrybucji. Transport lotniczy wydaje się bardzo drogi niemniej jednak stałe warunki, jakie panują podczas lotu, ciśnienie, temperatura oraz brak dostępu światła słonecznego eliminuje stosowanie specjalistycznego taboru drogowego. Transport kosmetyków drogą lotniczą okazuje się ekonomiczny, gdy weźmiemy pod uwagę czas transportu kosmetyków drogą morską a nawet nowo otwartym szlakiem kolejowym z Chin do Londynu. Pierwszy pociąg towarowy z Chin do Londynu został odprawiony z miasta Yiwu w prowincji Zhejiang. Pociąg przez 18 dni przemierzy ponad 11 tysięcy kilometrów. 18 dni? Kto chce tyle czekać?

transport-napowietrzny-kosmetykow