międzynarodowy transport kosmetykówMiędzynarodowy transport kosmetyków, jaki prowadzimy odbywa się również poprzez transport drogowy. Na Szczególną uwagę zasługuje międzynarodowy transport kosmetyków na paletach. Transport paletowy kosmetyków odbywa się zarówno z dnia na dzień. Zaraz po otrzymaniu zlecenia lub z odroczonym dniem dostawy. Podejmując się takiego zlecenia firma OCS odbiera kosmetyki i magazynuje je do dnia wykonania usługi. W dniu dostawy kosmetyki na paletach są ładowane do samochodu, w którym utrzymywana jest kontrolowana temperatura. Podana w specyfikacji.

Transport międzynarodowy kosmetyków

Transport międzynarodowy kosmetyków na euro paletach realizowany jest do krajów wspólnoty Unii Europejskiej, ale nie tylko. Dla firm jest to wygodna forma transportu, ponieważ za jednym razem przesyłana jest większa partia kosmetyków do jednego odbiorcy. Kosmetyki zapakowane na paletach euro 80×120 cm do wysokość 160 cm oraz wadze 500 kg i 600 kg trafiają do izolowanej skrzyni załadunkowej samochodu. W trakcie międzynarodowego transportu utrzymywana jest stała temperatura pomiędzy 15 °C a 25 °C. Oczywiście zakres temperatury, jaka musi być utrzymywana zależy od właściwości przewożonych kosmetyków oraz ich składu. Niektóre kosmetyki wymagają podczas transportu temperatury pomiędzy 20 a 25 °C a inne znacznie niższej. Takim przykładem transportu na paletach może być transport kosmetyków do Azerbejdżanu, który jest widoczny w galerii zdjęć.

 

Zalety transportu paletowego kosmetyków

 

kosmetyki na paletachNajwiększą zaletą międzynarodowego transportu kosmetyków na paletach jest to, że za jednym razem przesyłana jest duża partia produktów. Kosmetyków różnych do jednego odbiorcy niemniej jednak w takim samym zakresie temperatury, jaki ma panować podczas transportu. Przy stałych dostawach kosmetyków na paletach jest to bardzo opłacalne dla firm, które uzupełniają swoje zapasy magazynowe. Transport paletowy umożliwia przewóz dużych i ciężkich produktów lub przesyłek o większym wymiarze. Najczęściej stosowane są europalety o wymiarach – 1200 x 800 x 144 mm. Palety ułatwiają transport, magazynowanie oraz zwiększają bezpieczeństwo podczas transportu. Umieszczone na paletach paczki z kosmetykami są powiązane folią, aby podczas transportu się nie przesuwały. Takie zabezpieczenie kosmetyków zmniejsza ryzyko uszkodzenia mniejszych opakowań, które znajdują się w paczkach na paletach.

Z transportu paletowego korzystają firmy z najróżniejszych branż, np. spożywczej, budowlanej, przemysłowej i wiele innych. Są to przede wszystkim duże przedsiębiorstwa produkcyjne, które poprzez transport paletowy dostarczają duże partie swoich towarów. Europalety to element, który łączy ze sobą producenta, handlowca oraz odbiorcę produktu zarówno w kraju jak i za granicą.