kazachstanFirma OCS zajmuje się transportem kosmetyków od wielu lat. Posiadając odpowiednie zaplecze techniczne prowadzimy transport kosmetyków do Kazachstanu oraz innych odległych regionów naszego globu poprzez transport lotniczy lub drogowy. Realizujemy również transport łączony kosmetyków. Lotniczy z drogowym odbierając kosmetyki z lotniska i kontynuując transport do miejsca docelowego poprzez transport drogowy w kontrolowanej temperaturze.

Transport kosmetyków do Kazachstanu

Transport kosmetyków do Kazachstanu odbywa się regularnie dwa, trzy razy w miesiącu. Czasami przed większymi świętami specjalistyczne samochody firmy OCS wyruszają częściej i z większym ładunkiem. Posiadając odpowiednie zaplecze techniczne (samochody przystosowane do transportu w kontrolowanej temperaturze wewnątrz skrzyni załadunkowej niezależnie od warunków pogodowych) transport może być realizowany bez przeszkód na tak dalekie trasy. Należy przypomnieć, że do Kazachstanu trzeba pokonać odległość aż 4069 kilometrów.  Odległość w linii prostej Warszawa – Kazachstan jest krótsza i wynosi 3254 kilometrów niemniej jednak trzeba korzystać z wytyczonych tras (tych dłuższych) i na pokład wziąć dwóch kierowców, którzy na zmianę pokonają wyznaczoną trasę.

Czas podróży do Kazachstanu wynosi –  51 godzin i 35 minuty. Oczywiście w sprzyjających warunkach i bez przestojów. Poruszając się z prędkością 80km/h pokonać całą trasę można w -50 godzin i 51 minuty. Jadąc 100km/h – 40 godzin i 41 min. Podróżując szybciej, bo z prędkością 120km/h dojedziemy na miejsce w 33 godziny 54 minuty, ale……trzeba by się liczyć z mandatami a to nikomu się jednak nie opłaci.

Przygotowania do transportu kosmetyków

transport drogowy kosmetyków do KazachstanuKazachstan to rozległe stepy, przepiękne góry i drogi o różnej nawierzchni. Jeżeli ktoś narzeka jeszcze na nasze drogi zapraszamy, aby się wybrał z nami do Kazachstanu. Podczas całej trasy należy się wykazać czujnością, bo o wypadek nietrudno. Przygotowania do transportu kosmetyków rozpoczynają się już jeden dzień wcześniej a kosmetyki trafiają do nas w ostatniej chwili. transport drogowy do KazachstanuChodzi o to, aby zachować odpowiednią temperaturę podczas całej trasy oraz podczas załadunku. Przeładunek w zasadzie odbywa się z samochodu, który przywozi do nas kosmetyki do samochodu, który już jest przygotowany do trasy. W przestrzeni załadunkowej samochodu firmy OCS już jest odpowiednia temperatura, która będzie kontrolowana przez czujniki umieszczone w newralgicznych punktach.

Kontrolowana temperatura kosmetyków

 

Kupując w sklepie kosmetyki nie zdajemy sobie często sprawy z tego, że muszą one przebyć długą drogę zanim je kupimy. Oczywiście w naszym kraju jest sporo firm, które produkują kosmetyki różnych marek niemniej jednak te, które trafiają do nas z zagranicy przebywają długą drogę transportem lotniczym lub drogowym. Transport zwykłego szamponu nie musi się odbywać w kontrolowanej temperaturze niemniej jednak nie może ona przekraczać 25 °C. W przypadku szamponu, który posiada bogatą ilość składników lub odżywki do włosów, zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do rozwarstwienia się składników. I to nie tylko poprzez zbyt wysoką temperaturę, ale również poprzez ciągłe drgania, które występują na długich trasach. Im większa ilość składników znajduje się w kremach, nawilżaczach a nawet żelach tym jest większy nacisk na utrzymanie kontrolowanej temperatury o określonym zakresie.  Kontrolowana temperatura kosmetyków podczas transportu jest wymogiem dla większości nowoczesnych kosmetyków, które znajdują się obecnie w sklepach. Klimatyzacja, która jest na wyposażeniu sklepów kosmetycznych nie jest tylko po to, aby zapewnić odpowiedni komfort pracy. Jest w głównej mierze po to, aby zagwarantować odpowiednie warunki dla kosmetyków. To, co później robimy z kosmetykami, jak je przechowujemy to zgroza, ale……kto czyta ulotkę, w której znajdują się informacje jak przechowywać kosmetyki? Przepraszam – muszę kończyć. Właśnie dojeżdżamy do Kazachstanu.

Zapoznaj się z naszą ofertą w dziale zamówień „Transport Kosmetyków w Kontrolowanej Temperaturze