laborantka w laboratorium / badania

Transport Przesyłek Medycznych

transport biofarmaceutycznyTransport medyczny to odpowiednia logistyka. Przesyłki Medyczne to nie tylko leki i szczepionki, to cały sprzęt medyczny, zaczynając od np. skalpeli aż po urządzenia podtrzymujące lub ratujące życie ludzkie. Transport takich artykułów czy też urządzeń wymaga zachowania czystości a czasami sterylności by dostawa odbyła się zgodnie z wymogami producenta

Specjalistyczne samochody transportowe oraz opakowania, które należy dobrać dla danej grupy przesyłek medycznych wymagają ówczesnego zapoznania się procedurami i wymogami. Nad zorganizowaniem  takiego transportu przesyłek medycznych czuwa wyszkolony zespół specjalistów firmy OCS z wieloletnim doświadczeniem. Zapewniamy zleceniodawcy pełne doradztwo w zakresie specyfikacji przesyłek medycznych oraz pełnej logistyki by wywiązać się z oczekiwań obu stron.

Dysponując osobnym, stworzonym na potrzeby rynku działem do transportu medycznego jesteśmy w stanie łączyć transport drogowy z lotniczym, jeżeli transport medyczny tego wymaga. Do zespołu specjalistów należy:

  • ustalenie szczegółów realizowania przesyłek medycznych
  • sposobu i terminu odbioru
  • zasady transportowania z uwzględnieniem pełnej wymaganej specyfikacji towaru
  • zorganizowanie możliwie jak najmniejszej ilości przeładunków paczek czy też palet
  • zadbanie o odpowiednią towarzyszącą dokumentację
  • doręczenia przesyłki z uwzględnieniem możliwości rozładunku po stronie odbiorcy.

 

transport farmaceutyczny w kontrolowanej temperaturzePrzesyłki medyczne realizowane są w jak najkrótszym czasie z zachowaniem logistyki zimnego łańcucha dostaw. Możemy zapewnić, że proces transportu przesyłek medycznych jest ściśle monitorowany. Od momentu zaakceptowania zlecenia, przez dostosowanie transportu w tym i łączonego transportu (lotniczego i drogowego) do doręczenia przesyłki do odbiorcy stosując system door to door lub na prośbę klienta door to airport.

Zdarzają się również transporty airport to door, wówczas traktujemy taki transport jako dedykowany.

Jednak najczęściej w transporcie medycznym stosujemy rozwiązanie time critical, ponieważ zawsze takie przesyłki bardzo pilne.

Stosując od dłuższego czasu logistykę zwaną time critical  został stworzony specjalny dział o którym wcześniej wspomnieliśmy a jak łatwo się domyśleć, taki dział pracuje 24h / 7 dni w tygodniu bo tu chodzi przecież o życie ludzkie.

W przypadku transportu międzynarodowego, który obejmuje ponad 200 krajów nasz dział specjalistów musi wziąć pod uwagę lokalne przepisy i procedury celne obowiązujące w kraju przeznaczenia oraz warunki transportu lotniczego IATA. Transport przesyłek medycznych ze względu na specyficzny ich charakter, są traktowane zawsze priorytetowo. Całym procesem wysyłania i dostarczania paczek zarządza jedna firma dzięki czemu zleceniodawca zyskuje pewność bezpieczeństwa i wysokiej jakości wykonanej usługi.

Do ciągłej dyspozycji są takie elementy jak :

  •  suchy lód
  • wkłady żelowe schłodzone do odpowiedniej temperatury
  • opakowania zwalidowane i przygotowane w każdej chwili do odpowiedniego transportu
  • rejestratory temperatury odpowiednio skalibrowane do różnych zakresów temperatur

 

Obsługa sektora medycznego wiąże się z koniecznością stworzenia zaawansowanych systemów logistycznych, które obejmą producentów leków i sprzętu medycznego , szpitale, apteki i hurtownie itp. Nasz system logistyczny sprawdza się od wielu lat i zaufało nam wiele firm medycznych jak również firm współpracujących ze szpitalami, aptekami czy też hurtowniami.


Jeśli interesuje Cię wycena lub możliwości zorganizowania takiego transportu przez nasz wykwalifikowany zespół ludzi to skorzystaj z poniższego formularza, lub wysłanie zapytania bezpośrednio na maila : ocs@ocs.pl

Transport medyczny – formularz zapytania

Informacje kontaktowe

Informacje o przesyłce

Rodzaj usługi

Rodzaj serwisu

Rejestrator temperatury?
TakNie

Zapewnić opakowanie?
TakNie

Zapewnić suchy lód?
TakNie

Zapewnić wkłady żelowe?
TakNie

Ilość sztuk

Waga

Zawartość

Uwagi

Miejsce załadunku/nadania

Kraj nadania (wymagane)

Miejscowość nadania (wymagane)

Kod pocztowy nadania

Miejsce dostarczenia/docelowe

Kraj docelowy (wymagane)

Miejscowość docelowa (wymagane)

Kod pocztowy docelowy (wymagane)

Warunki transportu