Skip to Content

On Board Courier. Co to za usługa?

kurier indywidualny

Usługi kurierskie stale dopasowywane są do potrzeb klientów. W dobie Internetu i podpisów cyfrowych w dalszym ciągu nie można w 100% wierzyć w bezpieczeństwo danych. Dlatego wiele firm, ale i osób prywatnych chce, aby niektóre dokumenty były wysyłane w świat w tradycyjnej papierowej formie i nie spuszczane z oka przez całą podróż. Tak właśnie narodził się popyt na usługi On Board kuriera.

100% bezpieczeństwa

Kim jest On Board kurier? To kurier dedykowany do zajęcia się naszą przesyłką, jako jedyna osoba, która będzie miała z nią styczność. Jest w stu procentach odpowiedzialny za nią i w praktyce się z nią nie rozstaje. Odbiera paczkę od nadawcy i nie spuszczając jej z oczu dostarcza do rak własnych odbiorcy. Jest więc to ktoś, kto bardziej przypomina starodawnego, zaufanego posłańca, a nie pracownika firmy kurierskiej. Jest odpowiedzialny za to, aby paczka nie trafiła w niepowołane ręce. On Board Courier to usługa dzięki której można wysłać paczkę nie tylko krajową, ale również za granicę. Kurier po prostu wsiada wraz z przesyłką do najbliższego samolotu, który dowiezie go do miejsca przeznaczenia paczki.

Co można przewieźć?

Najczęściej tą metodą przewozi się rzeczy bardzo poufne i bardzo cenne. Oczywiście potrzebne jest zawsze bezpieczne opakowanie – tym również zajmuje się firma kurierska. Nawet w wypadku przewozu przesyłek wrażliwych na temperaturę dostawca usługi jest w stanie zorganizować specjalne opakowanie w trybie natychmiastowym. Opakowania oczywiście spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, i dopuszczone są do przewozu lotniczego zgodnie z wymogami IATA. Co ważne, usługa On Board kuriera to również podjęcie walki z czasem. Przesyła rusza w drogę najszybciej jak to możliwe, samochodem lub najbliższym lotem. Usługa jest więc idealną odpowiedzią na problem szybkiego dostarczenia poufnych dokumentów w kraju, jak i na drugi koniec świata.