Skip to Content

Jak szybko można dostarczyć przesyłkę na drugi koniec Świata?

przesyłki międzynarodowe

Chyba każdy z nas korzystał kiedyś z usług firm kurierskich. Jednak większość z nas o robiła to w skali kraju, na przykład odbierając przesyłkę z zakupem dokonanym na aukcjach internetowych. Kurier z reguły dostarcza nam ją następnego dnia po zakupie, jest więc dużo szybszy niż tradycyjna poczta. Młodzi ludzie w ostatnich latach zaczęli robić zakupy w chińskich portalach internetowych. Kupują tam produkty o wiele taniej, niż zanim dotrą do Polski i będą redystrybuowane przez kilku pośredników. Minusem jest to, że na paczkę trzeba czasami czekać kilka tygodni. Jak wygląda transport kurierski na skalę przemysłową?

Liczy się każda minuta

Oczywiście transport hurtowy różnych, specyficznych towarów wygląda zupełnie inaczej. W dostawie liczy się dosłownie każda minuta. Wyobraźmy sobie palety świeżych, egzotycznych owoców, które lecą do Europy z Azji. Lub japońskie gazety, które muszą dotrzeć do USA w maksymalnie kilka godzin, inaczej będą nieaktualne. Czas w tym wypadku jest kluczowy i wyspecjalizowane firmy kurierskie robią wszystko, by na każdym etapie przewozu oszczędzić go jak najwięcej. Ważne przesyłki potrafią więc znaleźć się na drugim końcu Świata w maksymalnie kilkanaście godzin. Taki sposób działania wymaga precyzyjnego skoordynowania przewozu lotniczego, kolejowego i drogowego.

Branża medyczna

Transport specjalistyczny dla branży medycznej jest esencją możliwości firm transportowych. Obejmuje on nie tylko ciągłe dostarczanie niezbędnych leków do aptek i szpitali, ale również transport organów do przeszczepu. Przesyłki te są traktowane priorytetowo. Często otrzymują własne nadajniki GPS, aby w każdym momencie drogi można je było namierzyć. Przesyłki tego typu wymagają nie tylko zmniejszenia czasu transportu do niezbędnego minimum, ale niejednokrotnie specjalnych warunków przewozu. Najlepsze firmy spedycyjne oferują więc specjalistyczne pojemniki i suchy lód, pozwalające na zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa.