Skip to Content

“Własny” kurier. Transport dedykowany

transport dedykowany

Jeśli mielibyśmy zastanowić się nad wadami przesyłania towarów drogą kurierską, to jest to na pewno brak indywidualnego podejścia do klienta.  Firmy dążą do zoptymalizowania kosztów dostaw, przesyłki więc transportowane są hurtowo da danej destynacji, i tak samo hurtowo się je magazynuje lub przeładowuje. Jednak firm od lat działające w branży zdają sobie sprawę, że czasami klienci potrzebują „własnego” kuriera, dedykowanego tylko do ich przesyłki. Dlatego właśnie oferują transport dedykowany.

Jak to działa?

To bardzo proste. Klient otrzymuje samochód i kuriera (lub kurierów) tylko do swojej dyspozycji. Przesyłka po załadowaniu do samochodu rusza najkrótszą i najszybszą drogą do odbiorcy. Po drodze kurier nie zatrzymuje się, nie pobiera innych przesyłek, nie wykonuje żadnych innych obowiązków jak tylko te, które konieczne są do dostarczenia właśnie wiezionej przesyłki. System bezpośredniego odbioru od nadawcy i dostarczenia prosto do odbiorcy (bez baz, przeładunków itp.) nazywa się systemem door-to-door. Możliwe są więc odbiory i dostawy 24/7. Kurierzy często posiadają GPS i jest z nimi stały kontakt GSM. Klient więc w każdej chwili może sprawdzić, gdzie znajduje się jego towar.

Dlaczego taka usługa jest potrzebna?

Ten typ usługi pożądany jest ze względu na niestandardowe zawartości paczek. Czasami są to dokumenty wyjątkowej wagi, które muszą pozostać poufne. Klient nie chce ryzykować zgubienia lub kradzieży koperty gdzieś przy przeładunku lub w sortowni. Niektóre towary musza być dostarczone nie dość, że bardzo szybko, to jeszcze w specjalnych warunkach. Klienci decydują się wtedy na transport dedykowany samochodem, który oferuje agregaty chłodnicze zapewniające przewóz w kontrolowanej temperaturze. Odpowiednio zapakowanemu produktowi, który jest przewożony indywidulanie ni nie może zagrozić.