flota OCS Polska

Transport w Kontrolowanej Temperaturze

Transport w kontrolowanej temperaturze jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. Aby sprostać wymaganiom, jakie stawiają firmy farmaceutyczne, branża spożywcza, chemiczna, kosmetyczna jak również  branża medyczna i weterynaryjna należy posiadać odpowiednie opakowania oraz specjalistyczny transport.

Samochód OCS do przewozu przesyłek w kontrolowanej temperaturze

OCS Ana Group bazując na wieloletnim doświadczeniu oferuje serwis umożliwiający utrzymanie zimnego łańcucha chłodniczego, zwanego cold chain solution. Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone usługi w pełni odpowiadały obowiązującym standardom a jednocześnie spełniały potrzeby firm, producentów jak również hurtowni i dystrybutorów. Prowadząc transport specjalistyczny wiemy, że do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest odpowiednia logistyka oraz mobilne zaplecze techniczne. To wszystko jesteśmy w stanie zapewnić ponieważ od lat zajmujemy się transportem w kontrolowanej temperaturze nie tylko w kraju ale również za granicą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że transport materiału biologicznego, szczepionek oraz leków jak również sektora spożywczego i chemicznego jest objęty wysokim ryzykiem. Każdy z preparatów potrzebuje podczas transportu odpowiedniej kontrolowanej temperatury, którą możemy zapewnić w dwojaki sposób, poprzez specjalnie zabudowane i dostosowane pojazdy jak również po przez systemy specjalistycznych opakowań, które potrafią utrzymać żądaną temperaturę od 24 h do 170 h. W przypadku transportu tkanek zarówno ludzkich jak i zwierzęcych dysponujemy specjalnie dedykowanymi opakowaniami, które gwarantują utrzymanie odpowiedniej temperatury do 170 godzin. Od lat obsługujemy branżę medyczną dostarczając próbki medyczne, odczynniki chemiczne do placówek znajdujących się w kraju oraz za granicą. Branża spożywcza również jest wymagająca by utrzymać żądane zakresy temperatur według zaleceń producentów by finalny klient mógł się cieszyć świeżością i bogactwem smaku i zapachu.

Sektor kosmetyczny w szczególności na półproduktach jak również gotowych wyrobach wymaga ścisłego monitoringu zakresu temperatur podczas transportu.

Nasza firma dysponuje odpowiednimi opakowaniami do transportu w kontrolowanej temperaturze znanych firm takich jak Credo, Peli, Chronos oraz Intelsius. Opakowania do transportu w kontrolowanej temperaturze posiadają certyfikaty Ministerstwa Zdrowia oraz spełniają wymogi do transportu lotniczego IATA.

Transport w kontrolowanej temperaturze dedykowany jest dla takich sektorów :
Rejestrator temperatury

 • Branży Farmaceutycznej
 • Sektora Medycznego
 • Branży Weterynaryjnej
 • Spożywczej
 • Gastronomicznej
 • Kosmetycznej

Podczas realizacji transportu stosujemy się do procedur zgodnych z wytycznymi WHO odnośnie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej ( DPD ) dla produktów farmaceutycznych. Docieramy do placówek służby zdrowia, aptek, gabinetów lekarskich, hospicjów i wszędzie tak, gdzie konieczna jest dostawa leków oraz produktów medycznych.
OCS oferuje logistykę chłodniczą we wszystkich zakresach temperatur:

 • – 78 °C ( przesyłki w suchym lodzie ) dla artykułów głęboko mrożonych, poprzez świeże, aż do przechowywanych w temperaturze do + 25 °C.

Posiadając odpowiednie zaplecze techniczne nie jest ważne, jaka pogoda panuje w danym momencie. Transport chłodniczy odbywa się pod stałą kontrolą temperatury, ponieważ dysponujemy doskonałym taborem transportowym, który sprawdza się w każdych warunkach. Na Państwa życzenie stworzymy specjalną ofertę transportu z pasywnym chłodzeniem w zakresach temperatur:

 • -78 °C ~ 0 °C – przesyłka z suchym lodem
 • – 20 °C – bez zawartości suchego lodu
 • – 15 °C ~0 °C – za pomocą odpowiednich wkładów żelowych
 • +2 °C ~ +8 °C
 • +15 °C ~ + 25 °C

Do każdorazowego transportu w opakowaniach stosujemy rejestratory temperatury firmy Sensitech, która od lat modernizuje swoje wyroby i jest wiodącym producentem tego typu rozwiązań

Jeśli interesuje Cię wycena lub możliwości zorganizowania takiego transportu przez nasz wykwalifikowany zespół ludzi to skorzystaj z poniższego formularza, lub wysłanie zapytania bezpośrednio na maila : ocs@ocs.pl

Jakość i profesjonalizm


Bezpieczeństwo przesyłki


Niezawodność i punktualność


Wybierz usługę i dowiedz się więcej

[contact-form-7 id=”1603″]