Skip to content

Transport Leków

Zgodnie z Dobrą Praktyką Dystrybucyjną transport farmaceutyków musi odbywać się w odpowiednich warunkach. Stałej kontrolowanej temperaturze oraz wilgotności.

Aby zachować odpowiednią temperaturę i wilgotność podczas transportu, leki, szczepionki, czy też pastylki i syropy są odbierane bezpośrednio od producenta farmaceutyków lub od hurtowników. Wyroby te pakowane są do opakowań specjalistycznych lub kontenerów, w których będą farmaceutyki przewożone a które są na stanie OCS BioPharma Logistics . Dystrybucja leków odbywa się najczęściej na zasadzie transportu dedykowanego, a to oznacza, że dedykowane auto z pracownikiem firmy OCS BioPharma Logistics jedzie na miejsce odbioru tylko z tym towarem. W powrotnej drodze można zabrać przesyłki zwrotne, jeśli otrzymamy takie zlecenie od Nadawcy. Przy większej ilości leków o tej samej temperaturze transport odbywa się samochodem z izolowaną przestrzenią załadunkową, tzw auto TCV ( Temperature Controled Vehicle ) w której utrzymywana jest temperatura zgodna ze specyfikacją. W newralgicznych częściach przestrzeni załadunkowej auta umieszczone są czujniki rejestrujące na bieżąco zakres temperatury, podając jej zakres do kabiny kierowcy. Wszelkie dane wyświetlane są na monitorze LCD w kabinie kierowcy i może je monitorować podczas jazdy. Każdy pojazd jest wyposażony w drukarkę, która może wydrukować dane z całego przebiegu trasy. W przypadku transportu leków o różnym zakresie temperatur w każdym opakowaniu, które nasz zespół dobierze znajduje się rejestrator temperatury gromadzący dane w trakcie całego przejazdu poszczególnych opakowań. Posiadając długoletnie doświadczenie firma OCS BioPharma Logistics korzysta z omawianych metod transportu, aby zapewnić odpowiednie warunki i terminowość dostaw. W obecnej sytuacji szybkie reagowanie na potrzeby jest priorytetem dlatego też odpowiednia kadra naszych pracowników utrzymuje stałe dyżury, aby zapewnić ciągłość dostaw leków i szczepionek 24 na dobę.

Jeśli interesuje Cię wycena lub możliwości zorganizowania takiego transportu przez nasz wykwalifikowany zespół ludzi to skorzystaj z poniższego formularza.

Link
Transport odżywek (Nutrition)

Transport odżywek (Nutrition)

Link
Cold Chain Solution

Cold Chain Solution

Link
Farmaceutyczny Transport

Farmaceutyczny Transport

Masz pytanie? Napisz do nas już teraz.

Prawa autorskie

Właścicielem praw do strony www.ocs.pl oraz www.ocsdryice.pl jest firma Overnight Clinical Services Sp. z o.o. z siedzibą w Raszynie. Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim w szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne. Autorskie prawa majątkowe do poszczególnych utworów przysługują Raffo – Bącalski Rafał lub innym podmiotom, których materiały wykorzystywane są na stronie za ich zgodą.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o. jest operatorem pocztowym na podstawie wpisu do Rejestru Operatorów Pocztowych nr:…

Przynależymy do organizacji FPE Forum Przewoźników Ekspresowych, która zrzesza największych globalnych operatorów kurierskich.

Infolinia / Kontakt

801 801 OCS (627)

+48 22 644 20 70

ul. Słowikowskiego 41A

05-090 Raszyn, Polska

© 2021 OCS