Skip to content

Transport Leków

Transport leków odbywać się musi zgodnie z Dobrą Praktyką Dystrybucyjną, zapewniając stałą i kontrolowaną temperaturę w trakcie ich przewozu. Aby zapewnić lekom odpowiednią temperaturę, przewożone są w specjalistycznych opakowaniach, w których jesteśmy w stanie zapewnić optymalne warunki i wilgotność do 120 godzin. W przypadki transportu większej ilości leków zarówno o wymiarze krajowym jak i międzynarodowym wykorzystujemy do tego celu kontenery izotermiczne.

Transport leków w kontrolowanej temperaturze

Aby zachować odpowiednią temperaturę i wilgotność podczas transportu: leki, szczepionki i inne produkty farmaceutyczne odbierane są bezpośrednio od producenta farmaceutyków lub z hurtowników. Wyroby te pakowane są do opakowań specjalistycznych lub kontenerów, w których będą leki przewożone, a które są na stanie OCS BioPharma Logistics. Dystrybucja leków odbywa się najczęściej na zasadzie transportu dedykowanego, a to oznacza, że dedykowane auto z pracownikiem firmy OCS BioPharma Logistics jedzie na miejsce odbioru tylko z tym towarem. W powrotnej drodze można zabrać przesyłki zwrotne, jeśli otrzymamy takie zlecenie od Nadawcy. Transport leków odbywa się w trzech przedziałach temperatur:

  • od 2°C do 8°C
  • od 8°C do 15°C
  • od 15°C do 25°C

Przy transporcie leków w większej ilości, lecz o tej samej temperaturze transport odbywa się samochodem z izolowaną przestrzenią załadunkową, tzw auto TCV ( Temperature Controled Vehicle ) w której utrzymywana jest temperatura zgodna ze specyfikacją. W newralgicznych częściach przestrzeni załadunkowej auta umieszczone są czujniki rejestrujące na bieżąco zakres temperatury, podając jej zakres do kabiny kierowcy. Wszelkie dane wyświetlane są na monitorze LCD w kabinie kierowcy i może je monitorować podczas jazdy. Każdy pojazd jest wyposażony w drukarkę, która może wydrukować dane z całego przebiegu trasy.

Transport leków o różnych wymaganiach temperaturowych

Transport leków o różnych wymaganiach temperaturowych w trakcie jednego przewozu realizowany jest w opakowaniach. W każdym opakowaniu, które nasz zespół dobierze, znajduje się rejestrator temperatury gromadzący dane w trakcie całego przejazdu. Posiadając długoletnie doświadczenie firma OCS Bio Pharma Logistics korzysta z omawianych metod transportu, aby zapewnić odpowiednie warunki i terminowość dostaw. W obecnej sytuacji szybkie dostawy leków i reagowanie na potrzeby jest priorytetem, dlatego też odpowiednia kadra naszych pracowników utrzymuje stałe dyżury, aby zapewnić ciągłość dostaw leków i szczepionek 24 na dobę.

Jeśli interesuje Cię wycena lub możliwości zorganizowania takiego transportu przez nasz wykwalifikowany zespół ludzi to skorzystaj z poniższego formularza.

Link
Transport odżywek (Nutrition)

Transport odżywek (Nutrition)

Link
Cold Chain Solution

Cold Chain Solution

Link
Farmaceutyczny Transport

Farmaceutyczny Transport

Masz pytanie? Napisz do nas już teraz.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi publikacjami odnoszącymi się do transportu leków zarówno w kraju, jak i za naszymi granicami. Publikacje ukazują się cyklicznie w dziale „Informacje Prasowe”

 

Dystrybucja leków o różnych wymaganiach

Firma Overnight Clinical Services poszerza swój zakres usług i specjalizacji w kraju i za naszymi granicami. Dystrybucja leków o różnych wymaganiach temperaturowych jest jedną z nich.

Dystrybucja leków o różnych wymaganiach

Transport leków do Portugalii

Transport leków do Portugalii jest tylko jednym z wielu usług, które wykonujemy poprzez transport łączony. Transport lotniczy z transportem drogowym z zachowaniem kontrolowanej temperatury.

Transport leków do Portugalii

Międzynarodowy transport leków

Transport leków w kontrolowanej temperaturze z Warszawy do Kolonii w Niemczech realizowany jest cyklicznie. Zimny łańcuch dostaw realizowany w kontenerach lub specjalistycznych opakowaniach.

Międzynarodowy transport leków

Prawa autorskie

Właścicielem praw do strony www.ocs.pl oraz www.ocsdryice.pl jest firma Overnight Clinical Services Sp. z o.o. z siedzibą w Raszynie. Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim w szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne. Autorskie prawa majątkowe do poszczególnych utworów przysługują Raffo – Bącalski Rafał lub innym podmiotom, których materiały wykorzystywane są na stronie za ich zgodą.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o. jest operatorem pocztowym na podstawie wpisu do Rejestru Operatorów Pocztowych nr:…

Przynależymy do organizacji FPE Forum Przewoźników Ekspresowych, która zrzesza największych globalnych operatorów kurierskich.

Infolinia / Kontakt

801 801 OCS (627)

+48 22 644 20 70

ul. Słowikowskiego 41A

05-090 Raszyn, Polska

© 2021 OCS