Skip to content

Transport przesyłek medycznych

Transport medyczny to odpowiednia logistyka. Przesyłki Medyczne to nie tylko leki i szczepionki, to cały sprzęt medyczny, zaczynając od np. skalpeli aż po urządzenia podtrzymujące lub ratujące życie ludzkie. Transport takich artykułów czy też urządzeń wymaga zachowania czystości i sterylności by dostawa odbyła się zgodnie z wymogami producenta

Specjalistyczne samochody transportowe oraz opakowania, które należy dobrać dla danej grupy przesyłek medycznych wymagają ówczesnego zapoznania się procedurami i wymogami. Nad zorganizowaniem takiego transportu przesyłek medycznych czuwa wyszkolony zespół specjalistów firmy OCS BioPharma Logistics z wieloletnim doświadczeniem. Zapewniamy zleceniodawcy pełne doradztwo w zakresie specyfikacji przesyłek medycznych oraz pełnej logistyki by wywiązać się z oczekiwań obu stron.

Dysponując osobnym, stworzonym na potrzeby rynku działem do transportu medycznego jesteśmy w stanie łączyć transport drogowy z lotniczym, jeżeli transport medyczny tego wymaga. Do zespołu specjalistów należy:

  • ustalenie szczegółów realizowania przesyłek medycznych
  • sposobu i terminu odbioru
  • zasady transportowania z uwzględnieniem pełnej wymaganej specyfikacji towaru
  • zorganizowanie możliwie jak najmniejszej ilości przeładunków  paczek czy też palet
  • zadbanie o odpowiednią towarzyszącą dokumentację
  • Odprawę Celną
  • Ubezpieczenie
  • Doręczenia przesyłki z uwzględnieniem możliwości rozładunku po stronie Odbiorcy.

Przesyłki medyczne realizowane są w jak najkrótszym czasie z zachowaniem logistyki zimnego łańcucha dostaw. Możemy zapewnić, że proces transportu przesyłek medycznych jest ściśle monitorowany. Od momentu zaakceptowania zlecenia, przez dostosowanie transportu w tym i łączonego transportu (lotniczego i drogowego) do doręczenia przesyłki do odbiorcy stosując system door to door lub na prośbę klienta door to airport.

Zdarzają się również transporty airport to door, wówczas traktujemy taki transport jako dedykowany.

Jednak najczęściej w transporcie medycznym stosujemy rozwiązanie time critical, ponieważ zawsze takie przesyłki bardzo pilne.

Stosując od dłuższego czasu logistykę zwaną time critical został stworzony specjalny dział o którym wcześniej wspomnieliśmy a jak łatwo się domyśleć, taki dział pracuje 24h / 7 dni w tygodniu bo tu chodzi przecież o życie ludzkie.

20211203_090117

W przypadku transportu międzynarodowego, który obejmuje ponad 200 krajów nasz dział specjalistów musi wziąć pod uwagę lokalne przepisy i procedury celne obowiązujące w kraju przeznaczenia oraz warunki transportu lotniczego IATA.

Transport przesyłek medycznych ze względu na specyficzny ich charakter, są traktowane zawsze priorytetowo. Całym procesem wysyłania i dostarczania paczek i urządzeń zarządza jedna firma dzięki czemu zleceniodawca zyskuje pewność bezpieczeństwa i wysokiej jakości wykonanej usługi.

Obsługa sektora medycznego wiąże się z koniecznością stworzenia zaawansowanych systemów logistycznych, które obejmą producentów leków i sprzętu medycznego. Nasz system logistyczny sprawdza się od wielu lat i wciąż jest modyfikowany by dostosować się do wymogów rynku. Zaufało nam wiele firm medycznych jak również firm współpracujących ze szpitalami, aptekami czy też hurtowniami.

Jeśli interesuje Cię wycena lub możliwości zorganizowania takiego transportu przez nasz wykwalifikowany zespół ludzi to skorzystaj z poniższego formularza, lub wysłanie zapytania bezpośrednio na maila: ops@ocs.pl

Masz pytanie? Napisz do nas już teraz.

Prawa autorskie

Właścicielem praw do strony www.ocs.pl oraz www.ocsdryice.pl jest firma Overnight Clinical Services Sp. z o.o. z siedzibą w Raszynie. Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim w szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne. Autorskie prawa majątkowe do poszczególnych utworów przysługują Raffo – Bącalski Rafał lub innym podmiotom, których materiały wykorzystywane są na stronie za ich zgodą.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o. jest operatorem pocztowym na podstawie wpisu do Rejestru Operatorów Pocztowych nr:…

Przynależymy do organizacji FPE Forum Przewoźników Ekspresowych, która zrzesza największych globalnych operatorów kurierskich.

Infolinia / Kontakt

801 801 OCS (627)

+48 22 644 20 70

ul. Słowikowskiego 41A

05-090 Raszyn, Polska

© 2021 OCS