Skip to content

Transport w Kontrolowanej Temperaturze

OCS Bio Pharma Logistics bazując na wieloletnim doświadczeniu oferuje serwis umożliwiający utrzymanie zimnego łańcucha chłodniczego, zwanego cold chain solutions. Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone usługi w pełni odpowiadały obowiązującym standardom a jednocześnie spełniały potrzeby firm, producentów jak również hurtowni i dystrybutorów. Prowadząc transport specjalistyczny wiemy, że do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest odpowiednia logistyka oraz mobilne zaplecze techniczne. To wszystko jesteśmy w stanie zapewnić ponieważ od lat zajmujemy się transportem w kontrolowanej temperaturze nie tylko w kraju ale również za granicą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że transport materiału biologicznego, szczepionek oraz leków jak również sektora spożywczego i chemicznego czy kosmetycznego jest objęty wysokim ryzykiem. 

Każdy z preparatów potrzebuje podczas transportu odpowiedniej kontrolowanej temperatury, którą możemy zapewnić w dwojaki sposób, poprzez specjalnie zabudowane i dostosowane pojazdy jak również po przez systemy specjalistycznych opakowań, które potrafią utrzymać żądaną temperaturę od 24 h do 170 h. W przypadku transportu tkanek zarówno ludzkich jak i zwierzęcych dysponujemy specjalnie dedykowanymi opakowaniami, które gwarantują utrzymanie odpowiedniej temperatury do 170 godzin. Od lat obsługujemy branżę medyczną dostarczając próbki medyczne, odczynniki chemiczne do placówek znajdujących się w kraju oraz za granicą. Bardzo ważną częścią sektora medycznego są badania kliniczne, które są niezwykle wymagające i pod względem temperaturowym jak również logistyczno-czasowym. Potrafimy i specjalizujemy się w tej dziedzinie transportu

Nasza firma dysponuje odpowiednimi opakowaniami do transportu w kontrolowanej temperaturze znanych i wiodących firm takich jak : Peli, Chronos oraz Intelsius. Opakowania te posiadają certyfikaty i przeszły walidację do transportu w kontrolowanej temperaturze, posiadają certyfikaty Ministerstwa Zdrowia oraz spełniają wymogi do transportu lotniczego IATA.

Transport w kontrolowanej temperaturze dedykowany jest dla takich sektorów :

 • Branży Farmaceutycznej
 • Sektora Medycznego
 • Branży Weterynaryjnej
 • Spożywczej
 • Gastronomicznej
 • Kosmetycznej

Podczas realizacji transportu stosujemy się do procedur zgodnych z wytycznymi WHO odnośnie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej ( DPD ) dla produktów farmaceutycznych. Docieramy do placówek służby zdrowia, aptek, gabinetów lekarskich, hospicjów, klinik i wszędzie tam, gdzie konieczna jest dostawa leków oraz produktów medycznych.

OCS Bio Pharma Logistiucs oferuje logistykę chłodniczą we wszystkich zakresach temperatur:

 • 78°C ~ 0°C – przesyłka z suchym lodem
 • 20°C – bez zawartości suchego lodu
 • 15°C ~0°C – za pomocą odpowiednich wkładów żelowych
 • +2°C ~ +8°C
 • +15°C ~ + 25°C

Do każdorazowego transportu w opakowaniach stosujemy rejestratory temperatury firmy Sensitech, która od lat modernizuje swoje wyroby i jest wiodącym producentem tego typu rozwiązań

Link
Temperatura -78 °C

Temperatura -78 °C

(suchy lód)
Link
Temperatura -20 C°~ 0 C°

Temperatura -20 C°~ 0 C°

(bez suchego lodu)
Link
Temperatura 2 c° -8 c°

Temperatura 2 c° -8 c°

Link
Temperatura 15 c° -25 c°

Temperatura 15 c° -25 c°

Prawa autorskie

Właścicielem praw do strony www.ocs.pl oraz www.ocsdryice.pl jest firma Overnight Clinical Services Sp. z o.o. z siedzibą w Raszynie. Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim w szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne. Autorskie prawa majątkowe do poszczególnych utworów przysługują Raffo – Bącalski Rafał lub innym podmiotom, których materiały wykorzystywane są na stronie za ich zgodą.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o. jest operatorem pocztowym na podstawie wpisu do Rejestru Operatorów Pocztowych nr:…

Przynależymy do organizacji FPE Forum Przewoźników Ekspresowych, która zrzesza największych globalnych operatorów kurierskich.

Infolinia / Kontakt

801 801 OCS (627)

+48 22 644 20 70

ul. Słowikowskiego 41A

05-090 Raszyn, Polska

© 2021 OCS