Skip to content

Cold Chain Solution

Transport leków, szczepionek czy to w warunkach normalnych czy też w kontrolowanej temperaturze jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. Aby sprostać wymaganiom, jakie stawiają firmy farmaceutyczne, hurtownie, medyczne i weterynaryjne należy posiadać odpowiednie opakowania oraz specjalistyczny transport jak również wykwalifikowany zespół doradzców.

OCS BioPharma Logistics bazując na doświadczeniu od 2008 oferuje serwis umożliwiający utrzymanie logistykę zimnego łańcucha chłodniczego, zwanego cold chain solution. Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone usługi w pełni odpowiadały obowiązującym standardom a jednocześnie spełniały potrzeby firm, producentów jak również hurtowni i dystrybutorów. Prowadząc transport specjalistyczny wiemy, że do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest odpowiednia logistyka oraz mobilne zaplecze techniczne. To wszystko jesteśmy w stanie zapewnić ponieważ od lat zajmujemy się transportem w kontrolowanej temperaturze nie tylko na terenie kraju ale również za granicą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że transport szczepionek oraz leków jest objęty wysokim ryzykiem. Każdy z preparatów potrzebuje podczas transportu odpowiedniej kontrolowanej temperatury, którą możemy zapewnić w dwojaki sposób. Poprzez specjalnie zabudowane i dostosowane pojazdy jak również poprzez systemy pasywnych specjalistycznych opakowań, które potrafią utrzymać żądaną temperaturę od 24 h do 170 h. Nasza firma korzysta z takich producentów opakowań jak : Credo, Peli, Chronos oraz Intelsius co pozwala nam zastosować pełny wachlarz zakresu temperatur :

  •  78 °C ~ 0 °C – przesyłka z suchym lodem
  • 20 °C – bez zawartości suchego lodu
  • 15 °C ~0 °C – za pomocą odpowiednich wkładów żelowych
  • +2 °C ~ +8 °C
  • +15 °C ~ + 25 °C

Opakowania takie również można nabyć jak i wynająć po przez nasz e-sklep : (link )

W przypadku transportu leków i szczepionek dla ludzi jak i zwierząt zanim zorganizujemy i przygotujemy odpowiednie opakowania musimy dokładnie poznać specyfikę transportu podanych i wymaganych przez producentów. Od lat obsługujemy branżę medyczną i farmaceutyczną jak również weterynarię dostarczając próbki medyczne, odczynniki chemiczne do placówek znajdujących się w kraju oraz za granicą.

Podczas realizacji transportu farmaceutyków stosujemy się do procedur zgodnych z wytycznymi WHO odnośnie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej ( DPD ) dla produktów farmaceutycznych. Docieramy do placówek służby zdrowia, aptek, gabinetów lekarskich, hospicjów i wszędzie tak, gdzie konieczna jest dostawa leków oraz produktów medycznych.

Do każdorazowego transportu w opakowaniach stosujemy rejestratory temperatury firmy Sensitech, która od lat modernizuje swoje wyroby i jest wiodącym producentem tego typu rozwiązań, Rejestratory sa również do nabycia w naszym e-sklepie.

Link
Transport odżywek (Nutrition)

Transport odżywek (Nutrition)

Link
Transport Leków

Transport Leków

Link
Transport Farmaceutyczny

Transport Farmaceutyczny

Masz pytanie? Napisz do nas już teraz.

Prawa autorskie

Właścicielem praw do strony www.ocs.pl oraz www.ocsdryice.pl jest firma Overnight Clinical Services Sp. z o.o. z siedzibą w Raszynie. Strona zawiera utwory chronione prawem autorskim w szczególności teksty, zdjęcia i materiały multimedialne. Autorskie prawa majątkowe do poszczególnych utworów przysługują Raffo – Bącalski Rafał lub innym podmiotom, których materiały wykorzystywane są na stronie za ich zgodą.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o.

Overnight Clinical Services Sp. z o.o. jest operatorem pocztowym na podstawie wpisu do Rejestru Operatorów Pocztowych nr:…

Przynależymy do organizacji FPE Forum Przewoźników Ekspresowych, która zrzesza największych globalnych operatorów kurierskich.

Infolinia / Kontakt

801 801 OCS (627)

+48 22 644 20 70

ul. Słowikowskiego 41A

05-090 Raszyn, Polska

© 2021 OCS