Dystrybucja leków o różnych wymaganiach temperaturowych 

Dystrybucja leków o różnych wymaganiach temperatury nie jest dla nas niczym nowym. Tego typu transport wykonujemy od lat, poszerzając w ten zakres usług o nowe specjalizacje. Przesyłki o różnych wymaganiach temperaturowych są kłopotliwe, dlatego niektórzy przewoźnicy wolą skupić się na transporcie większej ilości przesyłek, ale o tych samych wymaganiach temperaturowych. Potrzebne jest wówczas odpowiednio do tego typu przewozu przygotowane auto posiadające agregat chłodniczy. To nic trudnego. Ustawiamy odpowiedni zakres temperatury i w drogę. Ale nie tak szybko! Żadna firma farmaceutyczna nie powierzy swoich zasobów firmie, która nie posiada odpowiedniego doświadczenia. To nie te czasy, kiedy jeździło się na tak zwanego „partyzanta” przewożąc wszystko, co się dało. Obecnie przewożony towar jest tak drogi, że w przypadku nieodpowiednio wykonanej usługi straty idą setkach tysięcy Euro. Dlatego farmaceutyków w dużym wymiarze nie jest już stosowany. Każdego miesiąca przewozi się leki, szczepionki lub inne produkty firm farmaceutycznych w pojedynczych paczkach. Problemy z utrzymaniem konkretnej temperatury podczas transportu szczepionek w trakcie pandemii zrobił swoje. Sporo firm realizujących transport szczepionek w temperaturze poniżej -70°C musiało zapłacić solidne kary, ponieważ strat było bardzo dużo. Niektórzy twierdzą, że to był wynik paniki, jaki w początkowej fazie pandemii miał miejsce. Starano się dostarczyć szczepionki w jak największych ilościach, licząc na to, że się uda. Jednak się nie udało i dlatego już tych firm na rynku jest brak. Przeglądając internet, można zauważyć brak informacji dotyczących strat, jakie w tamtym czasie odnotowano.  

Firma Overnight Clinical Services postanowiła ten czas przeczekać, stawiając na szkolenie swoich pracowników wierząc, że przyjdzie moment, gdy to wszystko się skończy. Właściciel firmy twierdzi, że to był doskonały moment na doszkolenie pracowników. Przeszkolenie nowych i sprawdzenie ich wiedzy w tak trudnych czasach okazało się bardzo trafnym posunięciem. Obecnie jest to doskonale zorganizowana kadra potrafiąca stawiać czoła największym wyzwaniom a jest ich sporo, bo na brak zleceń Overnight Clinical Services nie może narzekać.  

Atutem firmy jest specjalistyczna wiedza dotycząca transportu farmaceutyków, szczepionek oraz półproduktów potrzebnych do ich wytworzenia. Kiedy nie można iść na ilość, trzeba postawić na jakość. Gruntowna wiedza, znajomość rynku farmaceutycznego oraz mobilność, stawia firmę Overnight Clinical Services w pierwszej dziesiątce firm w Polsce. Dzięki specjalizacji jesteśmy w stanie konkurować na tym trudnym rynku dostaw w kontrolowanej temperaturze. Połączenie wiedzy z zakresu logistyki transportu drogowego z wysokiej klasy środkami technicznymi i wykwalifikowanymi pracownikami pozwala nam na prowadzenie dystrybucji leków na rynku krajowym oraz poza naszymi granicami. Branża farmaceutyczna przekonała się o naszym doskonałym podejściu do zlecenia. Nasz model dostaw sprawdził się w okresie pandemii, dlatego coraz więcej firm korzysta z naszych możliwości. Transport łączony, drogowy z lotniczym przeszedł próbę „ognia”  

Dystrybucja leków w Polsce 

Dostawa leków oraz preparatów leczniczych realizowana jest przez Overnight Clinical Services do większości miejscowości w Polsce. Dostarczamy preparaty do klinik i punktów szczepień. Leki do hurtowni i aptek. Transport farmaceutyków realizowany jest w trzech przedziałach temperatury: 

  • od +2°C do +8°C
  • od +8°C do +15°C
  • od +15°C do +25°C 

Dla większości przewoźników transport leków o różnych wymaganiach transportu jest na granicy opłacalności. Wysłanie dedykowanego auta z agregatem chłodniczym z paroma paczkami jest nieopłacalny, dlatego postanowiliśmy do perfekcji opracować własny system dystrybucji, który sprawdza się od lat. Postawiliśmy na auta o mniejszym tonażu. Nie skupiamy się dostawach przesyłek farmaceutycznych w dużym wymiarze, bo jak wspomnieliśmy wcześniej, nie jest to już możliwe. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mniejsze, ale mobilniejsze auta są w stanie poradzić sobie z korkami dużych miejskich aglomeracji. To właśnie w tym momencie długoletnie doświadczenie firmy Overnight Clinical Services jest bardzo przydatne i gwarantuje nieprzerwany strumień dostaw leków. Tego typu transport realizowany jest z wykorzystanie specjalistycznych opakowań. Takim przykładem mogą być opakowania z serii Sherpa otrzymujące temperaturę w zakresie +2°C do +8°C od 36 do 96 godzin. Jest to wystarczający czas na dostarczenie paczek w dowolne miejsce w kraju. Łącząc transport drogowy z lotniczym, jesteśmy w stanie dostarczyć leki do każdego miejsca na ziemi. Opakowania firmy Intelsius sprawdzają się rewelacyjnie. Producenci opakowań zrozumieli również, że wymagania rynku farmaceutycznego rosną, dlatego na rynku międzynarodowym pojawiają się opakowania o rewelacyjnych parametrach. Nowoczesne opakowania nie muszą zawierać materiału chłodzącego, którym do tej pory był suchy lód. Do utrzymania tak niskich temperatur, wykorzystywana jest substancja zmiennofazowa oraz próżniowe panele izolacyjne. Czas realizacji transportu (od 96 do 120 godzin) jest wystarczający, aby przesyłki z lekami dotarły bez problemów do każdego miejsca na Ziemi. Korzystamy z ich możliwości niemal codziennie.  

Dział logistyczny wykonujący „transport leków” czeka na twoje zapytania. Skorzystaj z formularza i poczekaj na odpowiedź.