Transport leków do Portugalii

Transport leków odbywa się na świecie we wszystkich kierunkach. Wykorzystując do tego celu: transport drogowy lub lotniczy. Firma Overnight Clinical Services dostarcza leki w trzech zakresach temperatur, dlatego bardzo ważny jest czas dostawy. Równie często wykonujemy tak zwany transport łączony. Transport drogowy z lotniczym, w którym to dostarczamy farmaceutyki bezpośrednio na lotnisko. Po przeładunku przesyłek trafiają one do różnych państw. Wszędzie tam, gdzie są akurat potrzebne. Tego typu transport łączony wykonywany jest dla substancji czynnych, z których produkowane są leki. Transport tego typu wykonywany jest w ściśle określanych warunkach po to, aby zachować właściwości lecznicze leków. Takim przykładem może być transport łączony leków z Warszawy do Portugalii, z którym ostatnio mieliśmy do czynienia. Dobrze, że posiadamy zawsze pod ręką specjalistyczne opakowania, dzięki którym jesteśmy w stanie zagwarantować dostawy w trzech zakresach temperatur:

  • od +2°C do +8°C
  • od +8°C do +15°C
  • od +15°C do +25°C

Transport łączony – drogowy z lotniczym

Trasę do Portugalii można pokonać autem. Można, ale czy to się opłaca? Gdybyśmy tego typu transport wykonywali samochodem, potrzebowalibyśmy aż 32 godzin, aby przejechać (bagatelka) 3189,3 km. Gdybyśmy w trakcie wykonywanej usługi napotkali na trudności generujące opóźnienie, byłoby nerwowo. Oczywiście firma Overnight Clinical Services posiada opakowania gwarantujące zachowanie kontrolowanej temperatury od 36 do 96 godzin. Są to doskonałe opakowania firmy Intelsius. Posiadamy również kontenery izotermiczne niemniej jednak gdy powstaje potrzeba uzupełnienia leków w krótkim czasie, korzystamy z szybkiego transportu lotniczego. Dlatego w tego typu usłudze wykorzystujemy transport lotniczy z drogowym. Tym bardziej że przesyłki z lekami są najpierw dostarczane do bazy z różnych miejscowości w Polsce, dopiero później przewozimy je na lotnisko. Czas potrzebny na dostawę leków już się wydłuża, gdy tego typu przesyłki trzeba najpierw odebrać w Gdańsku a inne w Lublinie. Gdyby spojrzeć na mapę Polski widać jest dokładnie, że są dwa odległe regiony naszego kraju. Po dodarciu do bazy dochodzi do konsolidacji przesyłek i przewiezieniu ich na lotnisko, aby odbiorca otrzymał jednym frachtem lotniczym towar. Jak zwykle w takich przypadkach jest to olbrzymie wyzwanie logistyczne. Wszystko musi się zazębiać, bo samolot nie będzie czekał.

Najszybciej i bezpieczniej dostarczamy leki samolotem. Bezpośredni przelot samolotem do Lizbony trwa zaledwie 4 godziny i 30 minut. Lotnisko w Lizbonie jest głównym portem lotniczym w Portugalii i to właśnie tam krzyżują się szlaki handlowe. Port lotniczy w Lizbonie oddalony jest zaledwie o 7 km od centrum miasta. Jest to krótki odcinek drogi niemniej jednak niektóre przesyłki, muszą być dostarczone do innych miejscowości w Portugalii. Dlatego piszemy o wyzwaniu logistycznym i dobrej współpracy naszej załogi z firmą, która później będzie doręczała przesyłki w Portugalii. To od nich zależy czy leki zostaną dostarczone na czas. Pracownicy firmy Overnight Clinical Services wykonujący ⇒ transport leków muszą być dobrze poinformowani. Aby zapewnić odpowiedni przepływ informacji, jesteśmy w stałym kontakcie z kontrahentami.

Transport łączony – lotniczy z drogowym równie często wykonywany jest w drugą stronę. Przesyłki trafiające do Polski drogą napowietrzną odbierane są z lotniska. Następnie są dostarczane przez Overnight Clinical Services do klinik i hurtowni w kraju. Za każdym razem w tego typu transporcie należy zapewnić odpowiednią temperaturę przez określony wycinek czasu.