Transport w kontrolowanej temperaturze bez suchego lodu

Transport specjalistyczny wykonywany przez Overnight Clinical Services realizowany jest na bieżąco. W obecnej sytuacji kryzysowej i brakach CO2 oraz suchego lodu niektórzy przewoźnicy przeżywają koszmar. Odczują to szczególnie dotkliwie firmy realizujący transport dla branży medycznej i firm farmaceutycznych. Dla których zachowanie kontrolowanej temperatury jest priorytetowe.  Suchy lód wykorzystywany jest przez nas od lat do transportu w skrajnie niskich temperaturach lub w zimnym łańcuchu dostawa. Ze względu na to, że rok temu Europa przeżywała podobny kryzys dostaw CO2 firma Overnight Clinical Services postawiła na specjalistyczne opakowania, w których nie ma potrzeby używania suchego lodu oraz flotę pojazdów TCV (Temperature Controled Vehicles) przystosowanych do transportu w kontrolowanej temperaturze różnych towarów. Mimo zaprzestania produkcji suchego lodu staramy się utrzymać wysoki poziom usług zarówno w kraju, jak i poza naszymi granicami. Długoletnia współpraca z branżą medyczną i przemysłem farmaceutycznym zobowiązuje.

 

Transport z zachowaniem kontrolowanej temperatury

Wykonując codziennie transport z zachowaniem kontrolowanej temperatury, możecie nas zobaczyć na wszystkich trasach międzynarodowych. Korzystając z obecnych na rynku transportu specjalistycznego opakowań lub kontenerów, jesteśmy w stanie zagwarantować dostawy z zachowanie kontrolowanej temperaturze bez suchego lodu. Opakowania, które zawsze mamy pod ręką pozwalają na zachowanie odpowiedniej temperatury do 170 godzin. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć leki ratujące ludzkie życie do niemal każdego państwa. W tego typu transporcie korzystamy również z transportu łączonego. Drogowego z lotniczym.

Transport specjalistyczny dla branży medycznej oraz firm farmaceutycznych wykonywany jest w trzech przedziałach kontrolowanej temperatury:

    • od 2°C do 8°C
    • od 2°C do 25°C
    • od 15 °C do 25°C

Flota Overnight Clinical Services

Flota TCV Overnight Clinical Services dostosowana do transportu w kontrolowanej temperaturze to auta o ładowności od 500 kg do 1,2 tony. Auta sprawdziły się już w trakcie pandemii, jako mobilne pojazdy „szybkiego reagowania” Korzystając z tego typu rozwiązań, jesteśmy w stanie dostarczyć leki o różnych wymaganiach w trakcie jednego tylko przejazdu. Jest to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, zważywszy na fakt, że dostawy do klinik preparatów, leków oraz materiału genetycznego obejmują różne temperatury dostaw. Mając na uwadze obecne ceny paliw dostawa jednej tylko przesyłki, może być nieopłacalna dla każdej ze stron.

Firma Overnight Clinical Services od lat realizuje dostawy farmaceutyków o różnych wymaganiach temperatury. Sprawdzony dział logistyczny jest w stanie połączyć działania, aby leki były dostarczone w odpowiednich warunkach. Zarówno w kraju jak poza naszymi granicami.