Transport międzynarodowy towarów niebezpiecznych

Transport międzynarodowy dla firmy Overnight Clinical Services nie zawsze oznacza długą trasę i zarwane noce. Równie często odwiedzamy naszych sąsiadów (Austria, Węgry, Niemcy) wracając tego samego dnia. Tym razem nie były to przesyłki w kontrolowanej temperaturze a towar niebezpieczny, który musieliśmy dostarczyć do firmy PepsiCo. Transport przesyłek niebezpiecznych wykonywany jest coraz częściej na trasie międzynarodowej. Aby dojechać do firmy PepsiCo musieliśmy pokonać 1078 km trasy A 4. Zajęło to nam 10 godzin z przerwą na lunch. Tym razem przejeżdżaliśmy obwodnicami miast które równie często odwiedzamy w Polsce jak i w Niemczech.

Jako ciekawostkę należy podać, że przelot samolotem zajmuje tylko 1 godzinę i 45 minut. To jest dopiero przyśpieszenie. Niestety z tego typu ładunkiem nie mogliśmy liczyć na transport lotniczy dlatego wszystkie przesyłki zostały dostarczone największym autem floty Overnight Clinical Services. Przemierzając trasę A 4, mijaliśmy obwodnicami miast miejsca, do których równie często dostarczamy ładunki. Najczęściej jest to transport w kontrolowanej temperaturze towarów o szczególnym przeznaczeniu.

W tego typu transporcie liczy się doświadczenie i marka firmy. Firma Overnight Clinical Services od lat udowadnia krajowym przewoźnikom, że jest najszybciej rozwijającą się firmą o szczególnej specjalizacji. Jak do tej pory nie otrzymaliśmy takiego zadania, którego nie mogliśmy wykonać. Nawet obecnie, gdy większość przewożonych towarów realizowanych jest z wykorzystaniem transportu drogowego, odległe trasy i specyfika przesyłek nie robi na nas większego wrażenia. W szczególnych przypadkach w trasę wyrusza dwóch kierowców, aby dowieść przesyłki na czas.

Firma PepsiCo

Historia PepsiCo rozpoczyna się już w 1965 roku, kiedy to Donald Kendall, prezes Pepsi-Cola, oraz Herman Lay, prezes Frito-Lay, uznali, że stworzą doskonałe połączenie firm. Dzięki temu produkować będzie idealnie solone przekąski podawane z najlepszą colą na świecie. Ich wizja szybko się urzeczywistniła. Dziś produkty PepsiCo dostępne są w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie.

Transport Materiałów Niebezpiecznych

Materiały niebezpieczne to towary, które ze względu na swoje właściwości i charakterystykę, stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, transport tego typu wykonywany jest ze szczególną starannością i zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. W tego typu trasę wyrusza doświadczony kierowca, którego kwalifikacja i wiedza uzupełniana jest na bieżąco wraz ze zmieniającymi się przepisami.

Po zapakowaniu materiałów niebezpiecznych należy oznaczyć poszczególne partie przewożonego towaru istotnymi informacjami takich jak numer UN. Przymocować do nich etykiety przedstawiające wszystkie potencjalne zagrożenia stwarzane przez przewożony towar. Ma to zapewnić rozpoznawalność przesyłek zawierających materiały niebezpieczne oraz być ostrzeżeniem o występowaniu potencjalnych zagrożeń bez konieczności odwoływania się do towarzyszących im dokumentów.

Chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z naszej wiedzy dotyczącej – transport towarów niebezpiecznych lub skorzystaj z formularza zamówień.