Transport towarów schłodzonych lub zamrożonych

Transport towarów w stanie schłodzonym lub zamrożonych wymaga zapewnienia określonej temperatury zawartej w specyfikacji. Dla tego typu transportu przeznaczone są auta dostosowane do tego typu transportu lub samochody typu chłodnia. Posiadające agregat chłodniczy utrzymujący pożądaną temperaturę w trakcie wykonywania tego typu przewozu. Firm Overnight Clinical Services korzysta również z tego typu aut, niemniej jednak stawiając na mobilność i szybkie dostawy mniejszych partii towarów dostarczamy towar schłodzony lub zamrożony w opakowaniach specjalistycznych, lub kontenerach. Dla dużych firm transportowym tego typu dostawy nie są opłacalne. Firma Overnight Clinical Services rozpoczynając swoją przygodą na rynku transportu międzynarodowego, postanowiła wypełnić tę lukę.

 

Dostawa pojedynczych paczek w stanie schłodzonym lub zamrożonym nie stanowi żadnego problemu. Radzimy sobie doskonale z produktami, które należy dostarczyć w temperaturze niższej niż -70°C. Stosując suchy lód, który jest doskonałym chłodziwem, jesteśmy w stanie zapewnić łańcuch dostaw produktów o różnych wymaganiach. Dział transportu farmaceutycznego Bio Pharma Logistics obsługujący również szpitale, kliniki i banki krwi pępowinowej jest cały czas w pogotowiu. Reagując szybko na potrzeby rynku, nasze szybkie, mobilne auta sprawdzają się doskonale nie tylko w trasie, ale nade wszystko w zakorkowanych miastach. W sytuacjach kryzysowych takich jak pandemia nasza logistyka wygrywała z czasem. Kiedy liczyły się szybkie dostawy szczepionek i leków o różnych wymaganiach temperaturowych. Od dłuższego czasu wykorzystujemy do transportu ciekły azot posiadający temperaturę -196°C.

Międzynarodowy transport w ciekłym azocie

Transport kriogeniczny odbywa się z wykorzystaniem specjalnych zbiorników, w którym znajduje się ciekły azot. Modernizując stale firmę Overnight Clinical Services dostosowujemy się do potrzeb rynkowych. Jeszcze nie tak dawno naszą główną specjalizacją był transport w suchym lodzie, gdy mieliśmy do czynienia z temperaturą -78,5°C. Jesteśmy otwarci na wyzwania, dlatego stale modernizujemy naszą flotę, dostosowując się do potrzeb rynkowych. Obecnie po kupieniu nowych szybkich i sprawnych samochodów dostosowanych do transportu kriogenicznego jesteśmy w stanie obsłużyć większość firm z branży medycznej oraz liczne punkty farmaceutyczne. Zbiorniki, których używamy do transportu kriogenicznego, posiadają własny system GPS, dzięki czemu nasz zespół logistyczny jest w stanie w każdym momencie go zlokalizować. Zbiorniki do transportu w ciekłym azocie wykorzystywane są do przewożenia próbek biologicznych pomiędzy laboratoriami w ośrodkach badawczych zlokalizowanych poza granicami naszego kraju.

 

Azot do transportu kriogenicznego

Azot w stanie ciekłym posiada temperaturę -196°C. Już sam fakt operowania tak niskimi temperaturami wymusza na nas stosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych. Tym bardziej że mamy jednokrotnie do czynienia z organami do przeszczepu, na które czeka wyspecjalizowana jednostka oraz pacjent. Wówczas każda minuta się liczy. Wykonując tego typu transport, trzeba było się nauczyć pracy pod presją czasu. Przewożąc tkanki lub materiał genetyczny bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność. Dlatego też w dziale Bio Pharma Logistics mogą pracować specjaliści, na których można polegać. Inaczej nie wyobrażamy sobie tego typu pracy.

Elektroniczny system nadzoru

Elektroniczny system nadzoru, którym dysponujemy, informuje nas na bieżąco o lokalizacji przesyłki. Dlatego bez problemów jesteśmy w stanie sprawdzić, w którym miejscu znajduje się samochód razem z przewożonym towarem. Elektroniczny system nadzoru dokonuje również pomiarów temperatury, podając odpowiednie dane do kokpitu kierowcy lub pracownicy działu Bio Pharma Logistics sprawdzają na bieżąco jej zakres. Wszystkie informacje dotyczące transportu i temperatury są udostępniane zleceniodawcy w formie wydruku lub są przekazywane na nośniku elektronicznym.

Wykorzystanie specjalistycznych rozwiązań technicznych. Urządzeń zintegrowanych z systemem informatycznym, które pozwalają na rejestrację i monitoring temperatury w trakcie całego procesu dystrybucji, gwarantuje bezpieczny łańcuch dostaw.