Dystrybucja leków dla firm farmaceutycznych

Overnight Clinical Services realizuje dostawy leków zarówno w kraju i za granicą. Wykorzystujemy do tego celu specjalnie przystosowane do tego typu transportu auta posiadające izolowaną przestrzeń bagażową lub agregat chłodniczy. Utrzymującą stałą temperaturę, która jest wymagana dla danej grupy leków. Dystrybucja leków w wymiarze międzynarodowym wiąże się z pokonywanie długich dystansów. Dlatego bardzo często wykorzystujemy transport napowietrzny gdy w grę wchodzą szybkie i dedykowane dostawy leków do różnych państw. Równie często nasz dział logistyczny opracowuje dostawy farmaceutyków z wykorzystaniem transportu drogowego i lotniczego. Jest to tak zwany transport łączony, niemniej jednak na tym nasze możliwości się nie kończą. W niektórych przypadkach musimy zorganizować transport przesyłek wymagających stałej temperatury w bardzo krótkim czasie. Wówczas firma Overnight Clinical Services organizuje dostawę na wzór kuriera do zadań specjalnych – One Board Kurier.

One Board Kurier

Dostawa leków, materiału genetycznego lub materiału do badań, które muszą trafić do odbiorcy w bardzo krótkim czasie, realizowane są na zasadzie one board kurier. Usługa polega na tym, że pracownik firmy Overnight Clinical Services osobiście transportuje towar do miejsca docelowego. W tego typu usłudze pomocny jest sztab odpowiednio przeszkolonych pracowników firmy zajmujący się logistyką dostaw. W momencie otrzymania zlecenia rozważana jest najkrótsza, ale również najbezpieczniejsza trasa a tylko po to, aby w parę godzin dostarczyć przesyłki z odpowiednio zabezpieczoną zawartością na wyznaczone miejsce. Zwykle korzystamy z najszybszego środka transportu z wynajęciem prywatnego samolotu włącznie. Można by powiedzieć „wszystkie chwyty są dozwolone” aby tylko dostarczyć przesyłkę w wyznaczonym miejscu i czasie. Ze względu na krótkoterminowy charakter tego typu zamówień nasi pracownicy prowadzą dyżury, aby w każdej chwili być gotowym do wykonania zadania. W okresie pandemii otrzymywaliśmy tego typu zadania parę razy w tygodniu i jak do tej pory firmy raz zamawiające tego typu usługę powracają do nas ponownie.

Dystrybucja leków

Firma Overnight Clinical Services dysponuje odpowiednio dostosowanymi autami do transportu specjalistycznego o określonej temperaturze. Auta do tego typu transportu posiadają agregat chłodniczy utrzymujący stałą temperaturę na czas przewozu. Programując odpowiedni jej zakres, agregat chłodniczy utrzymuje stałą temperaturę wymaganą podczas tego typu transportu. Czujniki rozmieszczone w przestrzeni załadunkowej auta dostarczają dane do komputera pokładowego, dzięki czemu reakcja na wszelkie zmiany temperatury jest natychmiastowa. Tego typu auta wykorzystywane są do transportu międzynarodowego i krajowego. Bardzo często biorą udział w dostawach transportu łączonego, ponieważ dystrybucja leków polega na stałych dostawach z wybranych państw do miasta w Polsce lub za granicą. W przypadku dostaw łączonych skierowanych poza granice Polski zbieramy w ciągu 24 godzin przesyłki dostarczane z innych Polskich miast, aby przesłać je jednym frachtem lotniczym do danego państwa. W przypadku dystrybucji leków o różnych wymaganiach temperaturowych korzystamy z niezawodnych opakowań gwarantujących utrzymanie określonej temperatury do 96 godzin. W przypadku transportu lotniczego z drogowym tego typu opakowania zapewniają nam zapas czasu. Tak istotnego w tego typu przesyłkach. Transport łączony (drogowy z lotniczym) wcale nie musi się rozpoczynać w Warszawie. 

Równie często korzystamy z portu lotniczego imienia Lecha Wałęsy w Gdańsku lub w Poznaniu gdzie znajduje się port lotniczy imienia Henryka Wieniawskiego. Punkt konsolidacji przesyłek jest dowolny. Zależy to w głównej mierze od ilości przesyłek, które muszą być odebrane i dostarczone na lotnisko w danym regionie kraju. Ze względu na to, że firma Overnight Clinical Services posiada swoje placówki w różnych punktach kraju dla działu logistycznego zebranie danych i opracowanie trasy wymaga krótkiego wycinka czasu.

Jedno z aut floty Overnight Clinical Services posiadające izolowaną przestrzeń załadunkową. Auto posiada również agregat chłodniczy utrzymujący stałą temperaturę wewnątrz przestrzeni załadunkowej. Samochody tego typu dostosowane są do transportu leków o tych samych wymaganiach temperaturowych. Auta posiadają również ogrzewanie postojowe bardzo przydatne zimą. W przestrzeni załadunkowej znajdują się czujniki rejestrujące w czasie rzeczywistym zakres temperatur. Temperatura wyświetlana jest w kokpicie kierowcy. Dział logistyczny jest w stanie sprawdzić na bieżąco, jak przebiega transport. Gdzie znajduje się auta i jaka jest obecnie temperatura. W przypadku transportu leków o różnych wymaganiach temperaturowych przewożone są w specjalistycznych opakowaniach. Masz pytania. Skontaktuj się z działem “transport leków” Skorzystaj z formularza. Chętnie odpowiemy na twoje zapytania.