Transport farmaceutyków do Wrocławia

W poniedziałek dostarczyliśmy farmaceutyki do Poznania i gdy jeszcze nie wystygł silnika auta, a już następne przesyłki były szykowane w podróż. Tym razem farmaceutyki trafiły do Wrocławia. Przesyłki z lekami w pojedynczych opakowaniach lub opakowaniach zbiorczych (kontenerach) dostarczamy do Wrocławia dwa lub trzy razy w tygodniu. Jak widać, jesteśmy we Wrocławiu częstymi gośćmi. Leki przewożone są trasą A 2 i S 8 co zapewnia szybką i bezproblemową dostawę. Trasę do Wrocławia (354,5 km) pokonujemy w ciągu 3 godzin i 40 minut. Obecnie jest to najszybsza trasa. Pamiętamy jednak czasy, że z Warszawy do Wrocławia jechało się dwa razy dłużej. Zimową porą trzeba było się uzbroić w cierpliwość.

Transport w kontrolowanej temperaturze

Zgodnie z Dobrą Praktyką Dystrybucyjną podczas transportu leków należy zachować wszelkie środki ostrożności, aby zachować odpowiednią temperaturę. Farmaceutyki muszą być zabezpieczone przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Aby zapewnić odpowiednie warunki, korzystamy z doskonałych opakowań lub kontenerów. Dzięki długoletniej praktyce w transporcie; leków, szczepionek i materiału genetycznego przetestowaliśmy już wszystkie opakowania rynku przewozowego. Wiemy jakie opakowania należy zastosować, biorąc pod uwagę: temperaturę, długość trasy oraz załadunek i przeładunek. Posiadamy również długoletnią praktykę w transporcie łączonym. Drogowym z lotniczym lub nawodnym.

Dystrybucja leków

 

Przewoźnicy zajmujący się dystrybucją leków muszą spełnić wytyczne zawarte w Dobrej Praktyce Dystrybucyjnej i zagwarantować odpowiednie warunki. Posiadając osobny dział transportu Bio Pharma Logistics zajmujący się rozwiązaniami logistycznymi zarówno w kraju jak i za granicą jesteśmy w stanie dopracować wszelkie szczegóły. Równie często wykonujemy transport dedykowany. Przeznaczony do wykonania jednego zadania dla jednego tylko usługodawcy. W chwilach kryzysowych może być to tylko jedna paczka, która musi dotrzeć w określonym czasie. Jesteśmy do pracy pod presją czasu. Dlatego firma Overnight Clinical Services stawia na mobilność. Mniejsze, szybkie a przy tym zwrotne auta zapewniają nam dużą mobilność. Stawiamy na szybkość działania. Od przyjęcia zamówienia do dostarczeniu przesyłek do odbiorcy. Transport leków realizowany jest w trzech zakresach temperatur:

  • od + 15 °C do + 25 °C
  • od + 8 °C do + 15 °C
  • od 2 °C do + 8 °C

Przy większej ilości przewożonych leków transport odbywa się samochodem z agregatem chłodniczym oraz izolowaną przestrzenią załadunkową. W przestrzeni załadunkowej znajdują się czujniki, dzięki którym w czasie rzeczywistym wyświetlany jest zakres temperatury w kokpicie kierowcy.

Dystrybucja leków o różnych wymaganiach temperaturowych jest sporym wyzwaniem, niemniej jednak przy odpowiednim doświadczeniu tego typu transport może być realizowany równocześnie. Dostarczając leki do Wrocławia o różnych wymaganiach, korzystamy ze specjalistycznych opakowań lub kontenerów. Ze względu na to, że od wielu lat obsługujemy firmy farmaceutyczne oraz placówki medyczne posiadamy oddzielny magazyn, w którym znajdują się opakowania o różnej specyfikacji. Posiadając odpowiednio przeszkolony zespół, dobór opakowania zajmuje na parę minut.