Transport Warszawa – Göteborg – Szwecja

Transport przesyłek w kontrolowanej temperaturze wykonywany jest do Szwecji cyklicznie. Czasami jest tak, że auta zmierzające do Szwecji mijają się z autami zmierzającymi do Kraju. Regularność tego wycinka naszej działalności polega na tym, że do Szwecji dostarczamy przesyłki zarówno w kontrolowanej temperaturze jak i w stanie głębokiego zamrożenia. Transport poniżej temperatury -70°C realizowany jest w suchym lodzie. Transport w suchym lodzie wykonywany jest do klinik nie tylko w Szwecji, ale również do innych państw Wspólnoty Unii Europejskiej. Ze względu na podwyżki cen paliw coraz częściej dostarczamy przesyłki do paru punktów poza granicami naszego kraju. Firma Overnight Clinical Services posiada zawsze na stanie opakowania specjalistyczne, dzięki którym jest w stanie przewieść farmaceutyki o dowolnych wymaganiach temperaturowych. Transport w nowoczesnych opakowaniach lub kontenerach izotermicznych pozwala na dowolną organizację trasy do 150 godzin. Dla nas jest to wystarczający czas na to, aby dostarczyć farmaceutyki lub materiał genetyczny do dowolnego miejsca znajdującego się w Szwecji.

Szpital uniwersytecki w Göteborg, do którego dostarczyliśmy przesyłki w suchym lodzie. Dla przesyłek był to koniec trasy, ale nie dla nas. Musieliśmy jeszcze dojechać do innych miejscowości w Szwecji w których oczekiwano naszego przyjazdu.

Trasa Warszawa – Göteborg

Aby dostać się do Szwecji, część trasy należy przebyć drogą morską. W trakcie przeprawy promowej do Szwecji nasi pracownicy mogą wypocząć. Przespać się i posilić, aby po zacumowaniu w Szweckim porcie ruszyć w dalszą trasę. Aby dotrzeć do Goteborga w Szwecji, trzeba pokonać 1240 km trasy. Przy dobrej organizacji i logistyce przejazd zajmuje nam 14 godzin. Realizując transport specjalistyczny w opakowaniach utrzymujących optymalną temperaturę do 150 godzin, możemy taką trasę przejechać parokrotnie. Wybór opakowań do tego typu trasy nie jest przypadkowy i zapas czasu jest nam potrzebny gdyby po trasie wystąpiły jakieś utrudnienia. Czasami pogoda potrafi splatać porządnego figla. Wyjeżdżają z bazy firmy Overnight Clinical Services mieszczącej się w Raszynie i dojechaniu do promu aura może być diametralnie różna. Najgorzej jest w sezonie zimowym kiedy to napotykamy w trasie burze śnieżne lub oblodzoną nawierzchnię. Czasami też przeprawa promowa jest opóźniona ze względu na złe warunki panujące na morzu. Lepiej jest takie załamanie pogody przeczekać i mając parędziesiąt godzin w zapasie bez stresu oddać się wypoczynku.

Firma Overnight Clinical Services realizuje transport w kontrolowanej temperaturze w zakresie temperatur:

  • od +2°C do +8°C
  • od +8°C do +15°C
  • od +15°C do +25°C

 

Transport w suchym lodzie

Transport w stanie zamrożonym lub głęboko mrożonym (w suchym lodzie) w ramach usług wykonywanych przez dział logistyczny Bio Pharma Logistics realizowany jest przy pomocy specjalistycznych środków transportu. Przy dużych ilościach przewożonego towaru w stanie zamrożony może to być samochód z agregatem chłodniczym. Przy mniejszych ilościach przewożonego towaru transport tego typu realizowany jest w kontenerach i opakowaniach specjalistycznych.

Siłą Overnight Clinical Services są doskonale wyszkoleni pracownicy. Zaangażowani w rozwój firmy. Potrafiący znaleźć się w sytuacji kryzysowej, decydując się na szybkie działanie.

Mobilna flota Overnight Clinical Services jest w pełni wyposażona w profesjonalne urządzenia chłodnicze, czujniki i rejestratory temperatury. W przypadku transportu o różnych wymaganiach temperaturowych rejestratory temperatury znajdują się w każdym opakowaniu. Dane „spływają” do kokpitu kierowcy, który w czasie rzeczywistym wie, jak przebiega transport. Dział farmaceutyczny Bio Pharma Logistics śledzi na bieżąco przebieg wykonywanej usługi. Wykorzystując do transportu farmaceutycznego w kontrolowanej temperaturze lub w suchym lodzie specjalistyczne opakowania firmy Intelsius jesteśmy w stanie zagwarantować zimny łańcuch dostaw. Na całym obszarze Wspólnoty Unii Europejskiej. Opakowania do transportu firmy Intelsius, jakimi dysponujemy to: BioTherm, Pharma Therm, Pharma Therm Pallet, Orca. Doskonałym przykładem może być opakowanie specjalistyczne Orca 20. Opakowanie tego typu pozwala utrzymać stabilną temperaturę od 0°C do -20°C do 74 godzin oraz 0°C do 166 godzin.

Podstawowe korzyści wynikające z transportu farmaceutyków w opakowaniach jest to, że za jednym razem można przewieść leki o dowolnych wymaganiach temperaturowych.