Transport w suchym lodzie Warszawa Düsseldorf, Niemcy

Transport do Düsseldorfu w skrajnie niskich temperaturach z zastosowaniem chłodziwa, jakim jest suchy lód. Tego typu transport realizowany jest raz w tygodniu. Już niedługo się to zmieni i będziemy równie częstymi gośćmi w Düsseldorfie tak jak we Frankfurcie nad Menem. Transport produktów w stanie głębokiego zamrożenia realizujemy w opakowaniach, do których wsypywany jest suchy lód. Suchy lód jest doskonałym chłodziwem. Używany jest w transporcie przez przewoźników na całym świecie. W przypadku transportu materiału genetycznego w stanie zamrożonym jest doskonałym chłodziwem, po którym nie pozostaje wilgoć i zapach.

Trasa Warszawa Düsseldorf

Trasa Warszawa Düsseldorf Niemcy jest łatwa do pokonania i wiedzie przez Berlin. Dzięki temu w powrotnej drodze odbieramy ładunek zwrotny przeznaczony do naszych klinik. Trasę do Duseldorfu pokonujemy (przy dobrej pogodzie) w 10 godzin trasą A2. Aby dojechać do Duselddorfu, należy pokonać 1101 kilometrów. Dlatego w taką trasę musi pojechać dwóch naszych pracowników, aby wymieniać się za „kołkiem” Taką samą trasę pokonujemy, jadąc do Kolonii w Niemczech.

Suchy lód do transportu

 

Suchy lód wykorzystywany jest do transportu w stanie głębokiego zamrożenia lub w stanie schodzonym. Wszechstronność zastosowania tego komponentu jest zdumiewająca. Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C i po wsypaniu odmierzonej ilości granulatu do opakowania jest on w stanie ją utrzymać przez długi czas. Oczywiście zależy to również od właściwości izotermicznych opakowania, w których przewożone są: organy do przeszczepu, materiał genetyczny lub tkanki do badań. Transport w suchym lodzie może być wykonywany samochodami o stosunkowo niskiej ładowności, ale za to szybkimi autami radzącymi sobie z codziennymi korkami w mieście. Poprzez doskonałe właściwości suchego lodu wykorzystywany jest w transporcie: drogowym, lotniczym lub morskim.

Suchy lód jednakowo w formie granulatu, bloków lub płatów nie posiada smaku ani zapachu, ponieważ produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla. Po wsypaniu go do opakowania lub kontenera zmienia swój stan skupienia, przekształcając się w gaz. Brak wilgoci w opakowaniach, w których przewożone są: leki, szczepionki, materiał genetyczny lub organy do przeszczepu jest największym atutem suchego lodu. Transport produktów zamrożonych z zastosowaniem suchego lodu może odbywać się w temperaturze poniżej -20°C lub w stanie głębokiego zamrożenia od -70°C do -80°C. Transport do Dusseldorfu realizowany jest przez firmę Overnight Clinical Service w opakowaniach lub kontenerach. Najczęściej jest to transport farmaceutyków lub półproduktów do ich wytwarzania. Transport międzynarodowy wykonywany jest w przedziale temperatur:

Transport międzynarodowy w suchym lodzie

Transport międzynarodowy wykonywany jest w przedziale temperatur:

  • 0°C do -78°C – przesyłki w suchym lodzie
  • -20 °C – przesyłki bez suchego lodu
  • 0°C do -15°C z zastosowaniem wkładów żelowych
  • +2 °C do +8 °C z wykorzystaniem opakowań specjalistycznych utrzymujących temperaturę od 90 do 120 godzin.
  • +15 °C do + 25°C z wykorzystaniem opakowań specjalistycznych utrzymujących kontrolowaną temperaturę od 90 do 150 godzin.
Opakowania wykorzystywane w transporcie w suchym lodzie

Zdobywając wieloletnie doświadczenie na rynku transportu międzynarodowego, postawiliśmy na mobilność. Mniejsze auta z możliwością załadunku do 1,5 tony są naszą wizytowa. Postawiliśmy na mobilność i szybkę realizację zlecenia. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że w przypadku orzynanego zlecenia na transport organów do przeszczepu lub krwi pępowinowej w każdej sekundzie odbywa się walka o życie pacjenta. Realizujemy transport międzynarodowy dla:

  • Branży Farmaceutycznej
  • Medycznej
  • Kosmetycznej
  • Chemicznej

Samochody firmy Overnight Clinical Services, przystosowane do tego typu transportu wyposażone są w system GPS, który pozwala na obserwację w stanie rzeczywistym położenia każdego auta z naszej firmowej floty. Dzięki temu firmy korzystające z naszych usług transportowych mają gwarancję, że towar jest bezpiecznie przewożony oraz gdzie w danym momencie się znajduje. Jesteśmy w ciągłej łączności z naszymi kurierami.