Transport specjalistyczny

Transport specjalistyczny różni się od zwykłego, tradycyjnego przewozu towarów gwarantowanym zakresem temperatury oraz warunkami technicznymi, jakie musi spełniać auto wykorzystywane do tego typu transportu. Specjalistyczny transport zamawiany jest wówczas gdy w grę wchodzi przewóz nietypowego ładunku w nietypowych warunkach ustalonych przez zleceniodawcę. Tego typu transport odbywa się na innych zasadach i warunkach niż standardowa przesyłka. Firma Overnight Clinical Services najczęściej wykonuje transport tego typu dla firm farmaceutycznych i branży medycznej. Tego typu przesyłki dostarczane są do odbiorcy w kontrolowanej temperaturze. Takiej samej temperaturze, jaka jest utrzymywana podczas produkcji farmaceutyków a po dostarczeniu na miejscu utrzymywana w aptekach lub hurtowniach leków.

Transport specjalistyczny farmaceutyków

W przypadku transportu specjalistycznego zaangażowany jest cały dział odpowiedzialny za transport farmaceutyków. Dział farmaceutyczny Bio Pharma Logistics musi opracować tak trasę przejazdu, aby przesyłki farmaceutyczne dodarły bezpiecznie i szybko na miejsce. Dział farmaceutyczny sprawuje kontrolę nie tylko nad przejazdem, ale również sprawdza zakres temperatury w kontenerach lub poszczególnych opakowaniach. Tutaj nic nie dzieje się przypadkowo. Przykładem transportu specjalistycznego jest bardzo często wykonywany przez firmę Overnight Clinical Services transport szczepionek lub leków o szczególnych wymaganiach dla branży farmaceutycznej. Transport szczepionek odbywa się w specyficznych warunkach, gwarantujących kontrolowaną temperaturę podczas wykonywania zlecenia. Przyzwyczailiśmy się do tego że gdy w publikacjach opisuje się transport szczepionek to z pewnością chodzi o koronowirusa. Otóż nie! Codziennie i nieprzerwanie potrzebne są szczepionki o innym przeznaczeniu, które muszą być dostępne w klinikach, aptekach i punktach szczepień. Nie można dopuścić do tego, aby łańcuch dostaw szczepionek został przerwany.

Transport specjalistyczny dla branży farmaceutycznej wykonywany jest w zakresach temperatur:

  • od 2°C do 8°C
  • od 2°C do 25°C
  • od 15 °C do 25°C

Czasami transport specjalistyczny odbywa się również w temperaturze ujemnej -18°C do – 20°C lub w stanie głębokiego zamrożenia poniżej temperatury -70°C.

Transport specjalistyczny to indywidualne podejście do każdego zamówienia dlatego bardzo dużo przewoźników wycofało się z wykonywania tak specjalistycznych zamówień. Tym bardziej gdy z roku na rok wymagania stawiane przez branżę medyczną i farmaceutyczną stale rosną. Aby utrzymać się na runku przewozu towarów o szczególnych wymaganiach, firma Overnight Clinical Services stawia na modernizację. Stale powiększające się zaplecze dostosowanych do tego typu przewozu aut oraz narzędzia zarządzania przesyłkami i śledzeniem w czasie rzeczywistym temperatury w przestrzeni załadunkowej lub poszczególnych opakowaniach sprawia, że jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność.

Międzynarodowy transport specjalistyczny

Dział transportu specjalistycznego o wymiarze międzynarodowym rozwijamy cały czas dla zaspokojenia potrzeb branży medycznej i farmaceutycznej. Każdego roku nasi specjaliści działu [Bio Pharma Logistics] przechodzą szkolenia, dostosowując się w ten sposób do nowych wytycznych przewozów międzynarodowych. Dostarczamy farmaceutyki do wszystkich państw we Wspólnocie Unii Europejskiej. Nasze auta są obecne na każdej trasie międzynarodowej. Korzystając z szybkich przewozów drogą napowietrzną, dostarczamy przesyłki specjalistyczne za ocean. Realizujemy transport łączony, drogowy z lotniczym proponując najkorzystniejsze rozwiązania logistyczne. Dopiero po otrzymaniu wiadomości o tym, że przesyłka dodarła na miejsce, możemy odetchnąć z ulgą. Wykorzystując de tego typu transportu specjalistyczne opakowania lub kontenery izotermiczne, dostarczamy farmaceutyki o różnych wymaganiach temperaturowych.

Transport specjalistyczny nie może się odbyć bez fachowej wiedzy pracowników i wdrożenia zaawansowanych technologicznie środków. Specjalistyczne samochody spełniające odpowiednie normy, opakowania, kontenery, które są cały czas dostępne na magazynie oraz wyspecjalizowana załoga jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. W transporcie specjalistycznym wykonywanym przez Overnight Clinical Services liczy się jakość obsługi od odebrania przesyłki do dostarczenia na miejsce.