Usługi transportowe Overnight Clinical Services

Firma Overnight Clinical Services od samego początku swojego istnienia wykonuje usługi transportowe dla firm w kraju i za granicą. Wykonujemy specjalistyczne usługi dla firm dla branży medycznej i firm farmaceutycznych. Wykorzystując do tego celu transport drogowy lub łączony, drogowy z lotniczym. Zapewniamy przy tym przewożonym towarom odpowiednie warunki gwarantujące wykonanie usług zgodnie z Dobrą Praktyką Dystrybucyjną. Transport w kontrolowanej temperaturze leków i półproduktów potrzebnych do ich wyprodukowania wykonywany jest w trzech podstawowych przedziałach temperatury:

  • od +2°C do +8°C
  • od +8°C do +15°C
  • od +15°C do +25°C

Aby sprostać temu zadaniu, firma Overnight Clinical Services posiada odpowiednio przygotowaną flotę mniejszych i większych aut wykonujących codziennie usługi przewozowe. Stawiamy na mobilność, dlatego nie inwestujemy pieniędzy w duże frachty typu TIR ze względu na specyfikę wykonywanych usług. Przesyłki z lekami dostarczane są najczęściej od 24 do 48 godzin od momentu przyjęcia zamówienia. Do tego typu dostaw potrzebne są auta o mniejszej, acz izolowanej przestrzeni załadunkowej z czujnikami monitorującymi zakres temperatury. W przypadku transportu leków o różnych wymaganiach temperaturowych przewożonych w opakowaniach lub kontenerach izotermicznych potrzebna jest kontrola temperatury na każdym etapie przewozu. Aby taką kontrolę zapewnić, w opakowaniach umieszczone są rejestratory temperatury a jej zakres musi być pod stałą kontrolą zespołu zajmującego się logistyką dostaw. Dla Overnight Clinical Services jest to zadanie proste ze względu na to, że przez lata wykonywanych tego typu usług opracowaliśmy procedury zapewniające odpowiednie podejście do transportu towarów o specyficznych wymaganiach.

Każdego roku pracownicy działu logistycznego Overnight Clinical Services przystępują do szkoleń, pogłębiając swoją wiedzę o nowe wytyczne dla tego typu transportu. Rynek farmaceutyczny zmienia się poprzez wprowadzanie nowych leków i szczepionek, które muszą być przewożone i przechowywane w ściśle określonych warunkach. Niektóre z nich dla zachowania właściwości leczniczych muszą być również przechowywane w lodówce, dlatego realizując receptę w aptece ,każdy z nas powinien zapoznać się z wymogami, które określone są w ulotce. Szanując wysiłek jaki został włożony w ich dystrybucję.

Transport leków do Wrocławia

Obsługując od wielu lat firmy farmaceutyczne, dostarczając w kraju leki i inne specyfiki jesteśmy częstymi gośćmi w niektórych miejscowościach. Wrocław jest miejscowością, do której dostarczamy równe produkty, zachowując zimny łańcuch dostaw. Czasami nasi pracownicy spotykają się w trasie na lanczu lub przy szpitalu, hurtowni bądź klinice, do której są dostarczane leki. Jest to rzadki widok, ale zdarza się na tyle często, że nie robi to na nas żadnego wrażenia. Tak jak widzimy na zdjęciu, dwa nasze auta spotkały się w jednej firmie, realizując dwa odmienne zadania. Transport w kontrolowanej temperaturze o wymaganiach od +8°C do +15°C wykonywany samochodem z agregatem chłodniczym spotkał po drodze transport wykonywany w suchym lodzie o temperaturze pomiędzy -70°C do -78°C. Dwie odmienne usługi wykonywane dla jednej tylko firmy. Niemniej jednak część z nich o wymaganiach (+8°C do +15°C ) pozostała we Wrocławiu a reszta „powędrowała” do innych miejscowości.  Usługi tego typu zamawiane są przez firmy, które chcą mieć gwarancję, że w trakcie przewozu ich towarów nie będą dostarczane inne przesyłki. Być może nawet ich konkurencji.

Transport dedykowany realizowany jest tylko dla jednej firmy poprzez wydelegowane do tego zadania auta oraz pracownika Overnight Clinical Services. Bardzo często jest to usługa zamawiana do dostarczenia jednej tylko grupy towarów o tych samych wymaganiach temperaturowych, które mają trafić w ciągu 48 godzin do różnych miejscowości w kraju. Równie często tego typu usługa rezerwowana jest dla produktów, które muszą być bardzo szybko dostarczone poza granice naszego kraju. W tego typu usłudze przewozowej liczy się czas, dlatego każdego niemal roku powiększana jest nasza flota do wykonywania tego typu usług przewozowych.

Transport leków do Wrocławia odbywa się trasą A2 oraz S8. Trasę 355 kilometrów pokonujemy w 4 godziny.